یادداشت‌های روزانه محمدعلی فروغی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب یادداشت‌های روزانه محمدعلی فروغی در گودریدز : 4٫53
عنوان اصلی : یادداشت‌های روزانه محمدعلی فروغی از سفر کنفرانس صلح پاریس
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: ایرج افشار
موضوع: زندگی‌نامه و خاطرات
ناشر: سخن
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 7
وزن: 1289 گرم
تعداد صفحات: 680
قیمت: 350,000 تومان
شابک: 9789643727413
 • وضعیت: موجود
تحویل سفارش شما به پست و پیک، یک روز کاری پس از پرداخت
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • محمدعلی فروغی ملقب به ذکاءالملک یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی ایران محسوب می‌شود که شرح زندگانی این بزرگ‌مرد عرصه‌ی سیاست از زبان خود او، می‌تواند قابل‌توجه بسیاری از علاقه‌مندان به شرح‌حال باشد. وی در بیست‌وشش‌سالگی درحالی‌که در عنفوان جوانی و در میانه‌ی زندگی پرمشغله‌ای قرار داشت، شروع به یادداشت‌برداری از وقایع حیات خود نمود و هم‌اکنون این خاطرات روزانه که مدت هجده سال از زندگی این روشنفکر سیاسی را در بردارد، به‌صورت اثری مستقل به کوشش پژمان فیروز بخش و محمد افشین وفایی در اختیار خوانندگان قرارگرفته است.

  سوای آشنایی با خصوصیات اخلاقی و فکری محمدعلی فروغی، این کتاب شرح ساده و بی‌تکلفی از یک برش تاریخی و اجتماعی کشور ایران نیز محسوب می‌شود. فروغی چون این یادداشت‌ها را برای شخص خودش می‌نگاشته، همه‌چیز را همان‌گونه که دیده، بی غلو غش و قیدوبند ادبی وارد روز نگار خودکرده و این از نکات مثبت این کتاب محسوب می‌شود.

  خود کتاب به سه بخش اساسی تقسیم می‌شود. بخش نخست شامل خاطرات فروغی وزندگی خانوادگی و احوالات اجتماعی و سیاسی ایران است که ناتمام مانده است. بخش دوم یادداشت‌هایی پراکنده از پانزده سال بین سال‌های هزار و دویست و نود سه تا هزار و سیصد بیست است که گاه موجز و مختصر و گاه طویل و به‌تفصیل از روزگار سیاسی ایران نوشته‌شده است. بخش سوم کتاب بانام پیوست‌ها، شرح ملاقات‌های فروغی با بزرگان دیگر کشورها و روابط بین‌المللی اوست.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.