در هوای حق و عدالت

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب در هوای حق و عدالت در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: محمدعلی موحد
موضوع: سیاسی
ناشر: کارنامه
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: زرکوب
سال انتشار: 1396
نوبت چاپ: 5
وزن: 1155 گرم
تعداد صفحات: 654
قیمت: 220,000 تومان
شابک: 9789644310348
 • وضعیت: موجود
تحویل سفارش شما به پست و پیک، یک روز کاری پس از پرداخت
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • در باب تشریح حقوق و فلسفهٔ آن، محمدعلی موحد یکی از اعجوبه‌های زمان محسوب می‌شود. وی با تسلط کامل به امور حقوقی ابتدا خود حق و سپس فلسفهٔ آن را برای مخاطب شرح می‌دهد و خواننده را از مرتبهٔ شناخت حقوق ذاتی و ابتدایی‌اش تا تعالی و تکامل اندیشه و حق‌وحقوق شهروندی همراهی می‌کند.

  کتاب در هوای حق و عدالت، اثر این تاریخ‌نگار و حقوق‌دان برجستهٔ معاصر، بیش از همه‌چیز قصد آشنایی مخاطب با حقوق خود را دارد و این امر را از طریق آشناسازی خواننده بافرهنگ اروپا و خط و مشی آنان در مسالهٔ حقوق شهروندی محقق می‌سازد. مخاطب با خواندن این اثر تا حد زیادی با دیدگاه اندیشمندان بزرگ نظیر ژان ژاک روسو، کانت، جان لاک و دیگران آشنا می‌شود.

  در فصل‌های این کتاب با مواردی نظیر تعریف و چیستی حق، تعاریف حق و انصاف و عدالت و قانون و ارتباط آنان باهم و با دولت، تعامل سیاست و دیانت با بهره‌گیری از خطوط فکری ابوعلی سینا و ابن خلدون، جهان و انسان مدرن، سیر سیصدساله‌ای در مفهوم حقوق طبیعی و تکامل آن به حقوق بشر، تعاملات نوین حق و قانون، دیدگاه‌های نو در مبحث عدالت، استفادهٔ نابجا از قدرت و حکومت و زیر پا نهادن حق و سو استفاده از اختیارات، بحث جهانی حقوق بشر و بسیاری موارد دیگر سخن به میان آمده است. سرانجام برای آشنایی بیشتر مخاطب با حقوق شخصی و شهروندی، اعلامیهٔ حقوق بشر و عهد و میثاق‌های جهانی در انتهای کتاب بیان‌شده است.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.