سیاره ویروس‌ها

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب سیاره ویروس‌ها در گودریدز : 4٫05
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: کارل زیمر
مترجم: کاوه فیض اللهی
موضوع: جامعه‌شناسی
ناشر: فرهنگ نشر نو
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: گالینگور
سال انتشار: 1399
نوبت چاپ: 1
وزن: 530 گرم
تعداد صفحات: 456
قیمت: 98,000 تومان
شابک: 9786004902120
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • این که موجودی بسیار کوچک‌تر از کوچک‌ترین سلول‌ها، موجودی نه کاملاً جاندار و نه کاملاً بی‌جان که به‌تنهایی و بدون استفاده از امکانات سلول میزبان قادر به زندگی مستقل نیست، سیاره‌ای به بزرگی زمین را به گروگان بگیرد، میلیون‌ها نفر را در تمام قاره‌های جهان بیمار کند و هزاران نفر را به کام مرگ بفرستد، اقتصاد جهانی را در هم بشکند و فیلسوفان را به تردید وادارد که آیا نسبت دگرگون‌شدهٔ انسان با جهان و با جامعه اصلاً به شکل نخست باز خواهد گشت یا نه، شبیه طرح جسورانه‌ای برای یک فیلم علمی-تخیلی به نظر می‌رسد. تا همین یک سال پیش باور کردن این حجم از تخیل آسان نبود. اما اکنون کافی است نگاهی به جهان پیرامون بیندازیم و دریابیم که این کابوس نه‌تنها محقق شده است بلکه خود ما نیز در آن نقش داریم. داستان کمی شبیه به رمان مسخ کافکا آغاز شد: یک روز صبح که از خواب آشفته‌ای بیدار شدیم دیدیم در جهانی به سر می‌بریم که آن را نمی‌شناسیم، در سیاره‌ای که ظاهراً دیگر از آنِ ما نیست، در سیارهٔ ویروس‌ها!

  کارل زیمر از برجسته‌ترین روزنامه‌نگاران علم در جهان است. در نیویورک تایمزو نشریات دیگر در زمینهٔ علوم زیستی و تکامل جانداران می‌نویسد و مشتاق است بداند که دانشمندان چگونه به شناخت ما از طبیعت و خودمان می‌افزایند. او بارها برندهٔ جایزه‌های معتبر در روزنامه‌نگاری علمی شده و تاکنون چهارده کتاب منتشر کرده است، ازجمله دریاکنار: تکامل کلان و دگرگونی حیات (۱۹۹۸)، انگل‌شاه (۲۰۰۰)، تکامل: معنابخشی به حیات (۲۰۱۱)‌، و لبخندش به مادرش رفته (۲۰۱۸).

  «خواندن این کتاب لذت محض است. حیرت‌انگیز است که چگونه کارل زیمر در فصل‌هایی کوتاه و خواندنی و آموزنده، تاریخ و میکروب‌شناسی و تأثیر ویروس‌ها بر ما و سیارهٔ زمین را روایت می‌کند.» ---میکروب (مجلهٔ انجمن میکروب‌شناسی آمریکا)

  «من از طرفداران جدی کارل زیمر هستم، و سیارهٔ ویروس‌ها دست‌پُخت جدید اوست. صفحه به صفحهٔ آن دقیق و جذاب است و خواننده را به فکر فرومی‌برد. زیمر توانایی عجیبی در روایت داستان‌های جالب دربارهٔ طبیعت دارد و در عین وفاداری کامل به‌دقت علمی، به شما درک تازه‌ای از موضوع می‌بخشد.» ---ریچارد پرستون، نویسندهٔ منطقهٔ داغ (۱۹۹۴)

  «این کتاب برای هرکسی از این سیاره که دست‌کم یک‌بار برای یک ویروس نقش میزبان را بازی کرده جالب خواهد بود. مانند تمام نوشته‌های دیگر زیمر، از ابتدا تا انتها روشن و قابل درک و جالب است. در عجبم که او چگونه از پس این کار برمی‌آید!» ---جاناتان وینر، نویسندهٔ منقار سِهره (۱۹۹۴)

  «کارل زیمر داستان‌های جالبی یافته و آنها را در هم‌ بافته است تا از موضوعی جدی روایتی قابل فهم و گیرا بسازد و به زبان ساده توضیح دهد که ویروس‌ها چگونه جهان را تغییر می‌دهند.» ---نیتن ولف، نویسندهٔ طوفان ویروسی (۲۰۱۱)

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.