آواز ماهی بی‌نام

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب آواز ماهی بی‌نام در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: رضا جمالی حاجیانی
موضوع: ادبیات ایران
ناشر: گمان
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1400
نوبت چاپ: 1
وزن: 136 گرم
تعداد صفحات: 144
قیمت: 35,000 تومان
شابک: ۹۷۸۶۰۰۷۲۸۹۵۰۱
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • آغازِ داستانِ داستان، از سیزده سالگیِ من است. از《ناهارِ روز دوشنبه》که در《سروش نوجوان》چاپ می‌شود. نه، از پیش‌تر، از کودکیِ من زیر آسمانِ 《دشتی》که اولین دشت من از دنیاست. از قصه‌های پر از غولک و پریزاد و اسبِ 《ابر و باد》مادرم. ‌از ‌افسانه‌ی دختری که می‌خندید، از خنده‌اش گل سبز می‌شد؛ گریه می‌کرد، از گریه‌اش باران می‌بارید. از امکان تجربه‌ی دنیایی غریب. به غایت غریب. در کرانی که《کوه نمک》دارد (گنبدی از نمک، باور می‌کنید؟) سرحداتی که سبخ‌زارها و رودخانه و تشباد دارد، نخل بسیار و تابستان بلند و علفزاران وسیع گل‌زرد و مَرمَرِشْک دارد. سامانی که زار و جن دارد آن چنان واقع و پذیرفتنی که رئالیسم جادویی آمریکای جنوبی گوشه‌ای از روزمره‌ی مردم است.
  و داستان با من است که شعر سر می‌رسد: کوک با دربه‌دری‌های سال‌های جوانی. همسایه‌ی خانه‌به‌دوشی‌های من. معشوق اول اما، همیشه به خاطر می‌ماند.
  حالا برس‌نرسِ چهل‌سالگی حاصل زیستن مدامم با داستان شده این کتابِ《آوازِ ماهیِ بی‌نام》؛ که《نشر گمان》محبت کرده در مجموعه‌ی 《آورده‌اند که... 》 بسیار شکیل و بی‌اشکال درش آورده. سپاس ویژه‌ام برای دوستان نشر گمان که با تأنی و تمرکز و دقت کتاب را خواندند و به‌صواب پیشنهادها دادند.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.