مرثیه‌ای بر یک رویا

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب مرثیه‌ای بر یک رویا در گودریدز : 4٫08
عنوان اصلی : Requiem for a Dream
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: هیوبرت سلبی جونیور
مترجم: هما قناد
موضوع: داستان جهان
ناشر: میلکان
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1399
نوبت چاپ: 1
وزن: 320 گرم
تعداد صفحات: 278
قیمت: 52,000 تومان
شابک: 9786007845509
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • این کتاب درباره‌ی خیلی چیزهاست. بیشتر درباره‌ی عشق است. به‌طور اختصاصی‌تر درباره‌ی این‌ است که وقتی عشق به مشکل می‌خورد، چه پیش می‌آید.
  آیین هندو دو خدا دارد: شیوا و کالی. شیوا خدای خلق‌کردن و کالی خدای نابودی ا‌ست. آن‌ها با هم متحدند. هیچ‌یک نمی‌توانند بدون دیگری زندگی کنند. درست مثل خدایان خیر و شر در مسیحیت. خوب و بد. بین ‌آن‌ها تعادلی وجود دارد. سلبی درباره‌ی کالی می‌نویسد. او از تاریکی سخن می‌گوید.
  در این تاریکی است که سلبی چراغش را روشن می‌کند و به‌دنبال انسانیت می‌گردد. او همان الماس کوچک، اما گران‌بهای عشق را که در دنیای بدی‌ها گم شده، عزیز می‌شمارد و با سوق‌دادن ما به‌سمت آن، همه‌چیز را برملا می‌کند: زیبایی و تکبر ما، قدرت و ضعف ما. او چیزهایی را به ما نشان می‌دهد که ما را به کارکردن و نفرت‌داشتن و عشق‌ورزیدن وامی‌دارند. او معنای انسان‌بودن را فاش می‌کند.
  من باید فیلم این رمان را می‌ساختم؛ چراکه کلمات کتاب سوزاننده بودند. مثل طناب دار مأمور اعدام، کلمات کتاب گلوی آدم را با طناب می‌سوزاندند و با خود به زیر زیرزمینی می‌کشاندند که ما انسان‌ها در زیر جهنم ساخته‌ایم. چرا این کار را می‌کنیم؟ چون انتخاب کرده‌ایم به‌جای زندگی در واقعیت، در رؤیا زندگی کنیم.
  این کتاب را هرگز فراموش نخواهید کرد.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.