آرامش فلسفی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب آرامش فلسفی در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: سم تورود
مترجم: شهاب الدین عباسی
موضوع: فلسفه
ناشر: صدای معاصر
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1400
نوبت چاپ: 1
وزن: 95 گرم
تعداد صفحات: 85
قیمت: 30,000 تومان
شابک: 9786226722650
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • فلسفه برای زندگی کردن است، نه‌فقط برای یاد گرفتن
  اپیکتتوس

  فلسفه رواقی در خدمت انسان معاصر

  مدتی است که اقبال به کتاب‌هایی درباره حکمت و فلسفه غرب باستان نشان داده است می توان از آموزه‌های فیلسوفان دوران باستان برای مقابله با مشکلات امروزی انسان معاصر بهره جست. یکی از مهم‌ترین مکاتبی که به کمک انسان معاصر آمده است رواقی‌گری است.
  کتاب آرامش فلسفی کشف دوباره سم تورود از نوشته‌های اپیکتتوس است. او در مقدمه تعریف می‌کند که در پاییز سال 2008، زمانی که جهان به ورطه بحران اقتصادی افتاد، او هم دچار فروپاشی روانی می‌شود و زندگی زناشویی‌‌اش به جدایی و طلاق ختم می‌شود. اینجا است که دوام آوردن در هر روز، برایش به یک مبارزه و تلاش طاقت‌فرسا بدل می‌شود.
  سم تورود می نویسد: شدیداً به آرامش ذهن نیاز داشتم.
  در همین گیرودار وارد یک کتابفروشی می‌شود و با آثار اپیکتتوس و مارکوس اورلیوس آشنا می‌شود.
  سم تورود: اپیکتتوس و مارکوس اورلیوس ستون‌های مکتب رواقی در فلسفه‌اند. پی بردم که رواقی‌گری به معنی سرکوب عواطف و دوری‌کردن از لذت‌ها نیست، بلکه ذات آن تمرکز بر چیزهایی است که در دایرۀ قدرت ماست و به حال خود رها کردن هر چیزی که نمی‌توانیم بر آن تسلط داشته باشیم. دانستم که فلسفه رواقی در بنیان بهترین رویکردهای خودیاری، مثل درمانگریِ عاطفی عقلی و درمانگری رفتاری شناختی قرار دارد.
  نزدیک به ده سال پس از کشف اولیه حکمت اپیکتتوس و مارکوس اورلیوس، این را بخشی از روال زندگی‌ام کردم که هر روز صبح قطعه‌ای از یک ترجمه قدیمی از آثارشان را بخوانم و آن را به زبان ساده و امروزی بازنویسی کنم. من این روایت‌ها را برای استفادۀ خودم تهیه کردم، ولی آن‌ها را در دسترس همگان نیز قرار دادم. اگر در جستجوی آرامش ذهن هستید، امیدوارم مثل من از کتاب‌ راهنما ( آرامش فلسفی) فایده ببرید.

  آرامش فلسفی دومین عنوان از مجموعه فلسفه و معنای زندگی است. اولین عنوان این مجموعه روح خردمند بود که با استفاده از تعالیم دکتر فرانکل نویسنده کتاب انسان در جستجوی معنا می‌کوشد راهنمایی برای زندگی روزانه به دست بدهد. پرسش‌های زندگی، سرگذشت تنهایی، من کیستم، فلسفه در 40 ایده و فلسفه ساده و زیبا از دیگر عناوین این مجموعه هستند که در آینده نزدیک چاپ می‌شوند.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.