فلسفه و مسئله اجتماعی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب فلسفه و مسئله اجتماعی در گودریدز : 4٫18
عنوان اصلی : Philosophy and the Social Problem
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: ویل دورانت
مترجم: پیام قانونی و دیگران
موضوع: فلسفه
ناشر: کتاب پارسه
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1400
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 240
قیمت: 60,000 تومان
شابک: 9786002535658
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • این کتاب در پی آن است که بگوید: اول، مسیٔله اجتماعی دغدغه اصلی بسیاری از فلاسفه بزرگ بوده است؛ دوم، رویکرد به مسیٔله اجتماعی از طریق فلسفه، نخستین شرط برخوردی نسبتا مطلوب با این مسیٔله است؛ سوم اینکه، رویکرد به فلسفه از طریق مسیٔله اجتماعی برای احیای فلسفه امری ضروری است.
  ما از طریق فلسفه خواهیم فهمید چگونه تجربه را به‌مثابه یک کل، یا بخشی از آن را در ارتباط با کل بررسی کنیم. به وسیله «مسیٔله اجتماعی» به طور ساده و گسترده‌ای متوجه می‌شویم که کاهش درماندگی و بینوایی انسان از طریق تغییردادن نهادهای اجتماعی دشوار است. این مسیٔله‌ای است که همواره با تغییر شکل دادن خودش، از تعریفی دقیق‌تر می‌گریزد؛ چرا که درماندگی و بینوایی با خواست یا میل در ارتباط است، و خواست یا میل، امری شخصی و همواره متغیر است و هریک از ما بر حسب متغیر بودن خواست‌هایمان، به طور متفاوتی به این مسیٔله نگاه می‌کند.

 • درباره‌ی پدید‌آورنده
 • ویل دورانت

  ویلیام جیمز دورانت (زادهٔ ۵ نوامبر ۱۸۸۵ ـ مرگ ۷ نوامبر ۱۹۸۱)، فیلسوف، تاریخنگار و نویسنده آمریکایی بود مهم‌ترین اثر او تاریخ تمدن، مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که با همکاری آریل دورانت، همسرش نوشته است وی در این کتاب توانسته است با استفاده از آثار مورخان دیگر (از هرودوت تا آرنولد توین‌بی)، که از ابتدای تاریخ مکتوب بشر تا کنون زیسته‌اند، مکتب نوینی از تاریخنگاری را به وجود آورَد

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.