روان‌شناسی و دین

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب روان‌شناسی و دین در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: مایکل آرگیل
مترجم: سجاد دهقان زاده
موضوع: روان‌شناسی
ناشر: کتاب پارسه
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1395
نوبت چاپ: 2
وزن: 436 گرم
تعداد صفحات: 451
قیمت: 49,000 تومان
شابک: 9789651254352
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • کتاب «روان‌شناسی و دین» از آثار جدید و نسبتا کامل در زمینه روان‌شناسی دین است. این کتاب نگاهی همدلانه، جامع نگر و کاملا علمی به موضوعات دینی دارد. نویسنده داده های خود را عمدتا با اتکا بر پژوهش‌های میدانی، آزمون‌های شناخته شده روان‌شناسی و مطالعه مستقیم و غیرمستقیم کنشگران به دست آورده است. طی این پژوهش‌ها موضوعات دینی در مورد افراد گروه کنترل و گروه آزمایش بررسی شده و براساس مشاهدات، نتایجی به دست آمده است.
  علاوه بر نظریات دانشمندان برجسته و سرشناس در حوزه روان‌شناسی، در این کتاب درباره موضوعات دینی امروزی‌تر از جمله تغییر کیش، شکل و شیوه اجتماعی شدن، آثار ادعیه بر فرد و جهان و… بررسی شده است.
  آرگیل در تالیف این کتاب از آثار و نظریات دیگر روان‌شناسان بزرگ نیز استفاده کرده و آن موارد را به دقت ارجاع داده است. بیشتر این آثار نتیجه پژوهش‌هایی است که روان‌شناسان درباره بیماران روانی انجام داده یا اینکه خواسته اند فرضیه ای را در مورد مردم عادی به شیوه ای علمی بررسی کنند.
  برخی مضامینی که در این کتاب خواهید خواند عبارتند از: تعارض های سنتی بین علم و دین، تعارض‌های جدید بین روان‌شناسی و دین، اجتماعی شدن، تغییر کیش، تاثیرات تغییر کیش، دین در سنین مختلف، تفاوت‌های جنسیتی در دین، تبیین تجربه دینی، در ذهن شخص معتقد چه می گذرد؟، کهن الگوها، شعائر و کاریزما، تاثیر دین بر رفتار، رابطه جنسی پیش از ازدواج، تطور تاریخی اخلاق و دین، بنیادگرایان، دینداری باطنی، تبیین دینداری امریکایی، حضور در کلیسا و…
  مایکل آرگیل یکی از مشهورترین روان‌شناسان علمی و دانشگاهی است که روان‌شناسی اجتماعی را به صورت علمی در دانشگاه آکسفورد بنیان نهاد. آثار او حوزه‌های روان‌شناسی دین، مهارت‌های اجتماعی، روابط غیرکلامی و روان‌شناسی اجتماعی را شامل می‌شود

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.