مبانی انسان شناسی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب مبانی انسان شناسی در گودریدز : 3٫2
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: ناصر فکوهی
موضوع: فلسفه
ناشر: نی
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1400
نوبت چاپ: 9
وزن: 280 گرم
تعداد صفحات: 240
قیمت: 36,000 تومان
شابک: 9789641852421
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • در این کتاب تلاش شده است موضوعی بسیار پیچیده، یعنی فرهنگ انسانی و علمی که به طور تخصصی به مطالعه ی آن اختصاص دارد به زبانی ساده تشریح شود. مطالب این کتاب، چنان که از عنوان آن نیز مشخص است، تنها «درآمد» و «مقدمه» ای است برای آشنایی با موضوع. اما نباید تصور کرد که این «مقدمه» دیدگاهی جامع یا نسبتاً جامع از این علم گسترده به خواننده عرضه می کند، یا اصولاً نویسنده چنین ادعایی دارد. در حقیقت انسان شناسی به دلیل گستردگی زمانی و مکانی و وجود شاخه های تخصصی بسیار زیاد در آن امروزه به یکی از پیچیده ترین علوم انسانی تبدیل شده که هم زمان واجد دو بُعد مثبت و منفی است. انسان شناسی علمی به دلیل ماهیت بین رشته ای اش دایرةالمعارفی است که برای درک جهان پیچیده ی کنونی بهترین ابزار است. البته انسان شناسی نیازمند تعامل با دیگر رشته ها و حوزه های تخصصی است.
  اما بُعد منفی در آن است که همان دلایل می توانند پژوهشگر ناآگاه را به سوی امور سطحی سوق دهند و مفاهیم پیچیده را به مفاهیم پیش پاافتا ده ای تقلیل دهند که هیچ سودی نه برای خودش و نه برای دیگران نخواهند داشت.
  در این کتاب همچنین تلاش شده است بر بُعد مثبت تأکید و خوانندگان را به پرهیز از بُعد منفی توصیه شود. و امید است گروهی از آن ها به ادامه ی مطالعه و تحقیق در این حوزه تشویق شوند.
  نویسنده: دکتر ناصر فکوهی، دانشیار گروه انسان شناسی دانشکده ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران
  ناصر فکوهی به سال 1335در تهران زاده شد. برای آغاز تحصیلات دانشگاهی به دانشگاه پاریس رفت. در مقطع کارشناسی، جامعه شناسی خواند و در سال 1359 لیسانس گرفت. سپس در مقطع فوق لیسانس جامعه شناسی در همان دانشگاه ادامه تحصیل داد و در سال 1361 موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس شد. سرانجام در سال 1373 با اخذ مدرک دکتری جامعه شناسی و انسان شناسی سیاسی از دانشگاه پاریس فارغ التحصیل شد.
  کتاب علوم انسانی، گستره ی شناخت ها با ترجمه ی وی (به همراه جلال الدین رفیع فر و مرتضی کتبی)، اثر فرانسوا دورتیه، برنده ی کتاب سال دانشگاه تهران در سال 1383 شده است.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.