چگونه از کتاب خود مراقبت کنیم

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب چگونه از کتاب خود مراقبت کنیم در گودریدز : 3٫37
عنوان اصلی : Caring For Your Books
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: مایکل دیردا
مترجم: جمعی از مترجمان
موضوع: جامعه‌شناسی
ناشر: جهان کتاب
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1394
نوبت چاپ: 5
وزن: 82 گرم
تعداد صفحات: 40
قیمت: 7,000 تومان
شابک: 9789649637846
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • کتاب «چگونه باید از کتاب‌های خود مراقبت کنیم؟» اثری کوچک و جمع و جور است که به ما یاد می‌دهد که چطور با کتاب‌های‌مان رفتار درستی داشته باشیم. این کتاب در برگیرنده، مجموعه‌ای از مقالات کوتاهی است که چندی پیش در شماره‌های مختلف نشریه جهان کتاب منتشر شده اند.

  فهرست عناوین این کتاب یا به عبارتی، مقالات آن به ترتیب عبارت است از: کتاب‌ها و خواننده‌ها، کتاب نو، اصول ابتدایی، قبل از خواندن، نشانه گذاری، ضبط و نگهداری کتاب، دشمنان دور و نزدیک، نه امانت بده و نه امانت بگیر، مخاطرات، کپک زدگی، حشرات موذی، ابزارهای ساده برای نگهداری از کتاب، رسیدگی و مراقبت، حوادث و سوانح، کتاب‌های شمیز و نوادر بی‌قیمت، نشریات و جزوه‌ها، کتاب و کتاب و کتاب‌های بیشتر: خطر نهایی.

  با نگاهی به عناون بخش‌های مختلف پیداست که تقریبا نویسنده اغلب نکات مهم در این زمینه را از قلم دور نداشته است. نویسنده از زمان خریدن و ورود کتاب به خانه شروع می‌کند، از روش نگهداری این کتاب‌ها می‌گوید از دشمنان پیدا و پنهان کتاب‌ها می‌گوید چه آن زمان که با کتاب‌های کمی روبه رو هستیم و چه آن زمان که کتاب‌هایمان رفته رفته آنقدر زیاد می‌شوند که باید هر قفسه را دو ردیف چید تا آن هنگام که در جعبه‌های کوچک و بزرگ از خانه خارج شده و به انباری می‌رود، جایی که خطر رطوبت و کپک زدگی آنها را تهدید می‌کند.

  به هر روی محتوای کتاب حاضر به گونه‌ای‌ست که به درد مخاطبانی از طیف‌های مختلف می‌خورد. نویسنده حتی آنها را که کتاب را به نیت سرمایه گذاری هم می‌خرند فراموش نکرده و به آنها تذکر می‌دهد که اگر با این نیت به سراغ خرید کتاب می‌روند، فقط چاپ اول کتابها را خریداری کند؛ چرا که مجموعه دارها فقط دنبال کتاب‌های چاپ اول هستند.

  هر چند که این اصل رایج آنسوی آب‌ها، در کشور ما نیز مصداق پیدا می‌کند اما در صورتی که کتاب مربوط به گذشته‌های دور بوده و امکان تجدید چاپ نداشته باشد! به هر روی هستند کسانی که به نیت سرمایه گذاری به سراغ خرید کتاب می‌روند، اما اگر این سرمایه گذاری دستاورد معنوی نداشته باشد (یعنی کتاب‌ها خوانده نشوند)؛ به لحاظ مادی بعید است به نتیجه‌ای برسد.

  بنابراین بهترین توصیه این است: کتاب را برای خواندن و هدیه دادن بخرید. کتاب را جوری بخوانید که خواننده بعدی فکر نکند با بولدزر از روی آن رد شده اید. با کتاب باید مهربان بود چه کتاب خودمان باشد و چه کتاب دیگران

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.