اورلیا

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب اورلیا در گودریدز : 3٫92
عنوان اصلی : Aurelia
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: ژرار دو نروال
مترجم: شعیا موسوی خورشیدی
موضوع: رمان خارجی
ناشر: مهرگان خرد
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1400
نوبت چاپ: 1
وزن: 224 گرم
تعداد صفحات: 86
قیمت: 20,000 تومان
شابک: 9786009469857
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • روژه لسکو (مترجم فرانسوی بوف کور) از هدایت پرسید که آیا اورلیا را خوانده یا خیر. پاسخ هدایت این بود که اگر آن را زودتر می‌خواندم، بوف کور را نمی‌نوشتم.
  ژرار دو نروال (1808-1855م) را از تأثیرگذارترین نویسندگان سورئالیست فرانسوی می‌دانند. اهمیت نروال در ادبیات فرانسه بیشتر به این دلیل است که او اولین کسی بود که اشراق را وارد رمان فرانسه کرد. در متن کتاب نیز به مواردی برمی‌خوریم که او از مسحور شدنش از سفر به سرزمین‌های شرق سخن گفته است. اورلیا را می‌توان به نوعی سفرنامه‌ی روحی نروال به شرق دانست، سفرنامه‌ای همراه با ذهن جنون‌آمیز نویسنده. اورلیا رمانی است که به نوعی در زمانه‌ی خودش در تقابل با عقل‌گرایی مدرن فرانسه قرار گرفت.
  شباهت‌های بی‌شمار بین هدایت و نروال (به‌خصوص نزدیکی‌های بنیادین بوف کور و اورلیا) جدل‌ها و سوءتفاهم‌های زیادی را میان اهالی ادبیات به‌وجود آورده است و با وجود این که روژه لسکو از اتفاقی بودن این همانندی‌ها خبر داد، هنوز هم بر سر تأثیر و تقلید بوف کور از اورلیا، آراء و اختلاف‌های بسیاری وجود دارند.
  این کتاب و در مجموع خود نروال تاثیر زیادی بر جنبش‌های سورئالیستی گذاشتند. آندره برتون که از ستایشگران او بود، درباره نروال گفت: روح سوررئالیسم در نروال حلول کرده بود.
  از زمان انتشار اورلیا به زبان فرانسه (سال 1854) زمان زیادی می‌گذرد و کتاب حاضر اولین ترجمه‌ی کامل فارسی آن است که در ایران منتشر می‌شود.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.