سه دقیقه آخر

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب سه دقیقه آخر در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: پائول دیویس
مترجم: عاطفه حاتمی
موضوع: علمی
ناشر: سایلاو
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1399
نوبت چاپ: 2
وزن: 232 گرم
تعداد صفحات: 184
قیمت: 27,000 تومان
شابک: 9786227124019
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • حالا دیگر به خوبی می دانیم جهان چگونه براثر بیگ بنگ آغاز شده است، اما همچنان به پرسش اصلی که چگونه پایان خواهد یافت، آنچنان که باید و شاید پرداخته نشده است. پائول دیویس در کتاب سه دقیقه آخر، داستان آینده جهان را به تصویر می کشد، آن هم به بهترین شکلی که می توان آن را پیش بینی کرد. این کتاب نه براساس مکاشفات که بر پایه آخرین اندیشه های برخی فیزیکدانان و کیهان شناسان استوار است و سناریوهای پایان جهان را به زبانی شیوا و قابل فهم برای عموم بازگو می کند.
  مکان: زمین. در آن سوی سیاره جمعیتی نامید سعی می کنند پنهان شوند. برای این جمعیت میلیاردی هیچ جایی برای رفتن وجود ندارد. برخی به زیرزمین فرار می کنند و به دنبال غار و یا دالان های زیرزمینی می گردند، یا به وسیله زیردریایی به زیردریاها پناه می برند. برخی دیگر با بی توجهی به راه رفتن و غریدن ادامه می دهند. اغلب تنها نشسته اند؛ گیج و عصبانی، منتظر پایان هستند. در بلندای آسمان، پرتو عظیمی از نور بر پهنه آسمان نقش انداخته است. آنچه به صورت یک مداد باریک از ابر درخشان آغاز شده بود روز به روز متورم شده و یک گردباد از گاز می سازد که در حال جوشیدن به سمت خلأفضاست. در نوک دنباله بخار یک توده ی تاریک؛ بدشکل و تهدید کننده نهفته است.
  تخریب کنندگی عظیم شهاب سنگ در سر آن نهفته است که با سرعت گیج کننده 000, 40 مایل بر ساعت؛ 10 مایل بر ثانیه، به زمین نزدیک می شود. قرار است 1000 میلیارد تن یخ و سنگ با هفتاد برابر سرعت صوت به زمین برخورد کند.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.