ابلوموف

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب ابلوموف در گودریدز : 3٫31
عنوان اصلی : Oblomov
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: ایوان الکساندرویچ گنچاروف
مترجم: محمدرضا خاکی
موضوع: نمایش‌نامه و فیلم‌نامه
ناشر: بیدگل
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1391
نوبت چاپ: 2
وزن: 200 گرم
تعداد صفحات: 185
قیمت: 5,000 تومان
شابک: 9786005193305
 • وضعیت: قابل تهیه
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • مارسل کوولیه نخستین کارگردان-بازیگری بود که به اجرای نمایش‌نامه‌های اوژن یونسکو پرداخت. تا امروز ۵۷ سال است که اجرای نمایش درس یونسکو در تآتر دو لا اوشت شهر پاریس، با میزانسن مارسل کوولیه، ادامه دارد. بدون تردید او یکی از کارگردان-بازیگران آوانگارد تآتر معاصر فرانسه است.
  مارسل کوولیه با تنظیم صحنه‌ای زیبا و پرظرافتی که بر اساس زمان مشهور اُبلوموف اثر نویسنده‌ی روس، ایوان الکساندروویچ گنچاروف انجام داده، توانسته است نمایش‌نامه‌ای لبریز از طنز و عشق و شاعرانگی بیافریند؛ نمایشی عمیق و سرشار از جنبه‌های انسانی که در آن تنبلی و خیالبافی‌های اُبلوموف لحظاتی فراموش‌نشدنی می‌آفریند.
  مارسل کوولیه با چنان علاقه و شیفتگی‌ای به نوشتن نمایش‌نامه‌ی اُبلوموف پرداخته و دلبسته‌ی قهرمان آن گشته که گویی خود گنچاروف آن را به رشته‌ی تحریر درآورده است. پل مورل منتقد روزنامه‌ی فرانسوی لیبراسیون از این نمایش‌نامه به عنوان نمایشی نزدیک به یک شاهکار یاد کرده و درباره‌ی آن نوشته است: هیچ نمایشی نمی‌تواند به‌سادگی شاهکار نامیده شود؛ اما این نمایش‌نامه با توجه به تسلط کامل نویسنده به رُمان گنچاروف از یک سو، و تخیل سرشار و قدرت و توانایی خلق صحنه‌هایی جذاب و پرکشش از سوی دیگر، شایستگی آن را دارد که به عنوان شاهکار نمایشی در نظر گرفته شود.

  -متن پشت جلد-

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.