سپید دندان

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب سپید دندان در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: جک لندن
مترجم: محمد قاضی
موضوع: داستان نوجوان
ناشر: علمی فرهنگی
بازه سنی: ۱۳ سال به بالا
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1395
نوبت چاپ: 14
وزن: 280 گرم
تعداد صفحات: 339
قیمت: 25,000 تومان
شابک: 9789644457272
 • وضعیت: قابل تهیه
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • (سپید دندان) گرگ زاده ای است درنده در بیابان های وحشی شمال آمریکا که به دام انسان ها می افتد و سرانجام رام می شود. نویسنده در این اثر به دو موضوع تنازع بقا و اصل تربیت اشاره می کند. جک لندن را گورکی آمریکا می دانند، در شاهکار جک لندن اصالت و قدرت بیان در تجسم صحنه های زندگی بی نظیر است.
  جک لندن در خانواده تنگدستی در سان فرانسیسکو بدنیا آمد و در اوکلند بزرگ شد. او با اینکه توانست در دانشگاه پذیرفته شود، تحصیلات رسمی چندانی نداشت و هرچه آموخت از زندگی پرفراز و نشیب خود آموخت و بسیاری از آثار ادبی را در کتابخانه عمومی اوکلند خواند. در 1889 در کارخانه کنسروسازی کاری سخت و سنگین پیدا کرد. بعد با پولی که از نامادریش وام گرفت قایقی خرید و به دزدی صدف پرداخت. مدتی بی کار و ولگرد بود و در شهر بافلو به زندان افتاد. بعد به اوکلند بازگشت و دبیرستان را تمام کرد. خیلی دوست داشت که به دانشگاه کالیفرنیا برود و پس از سه ماه کوشش فشرده در تابستان 1896 در آنجا پذیرفته شد. اما به دلیل بی پولی ناچار پس از یک سال دانشگاه را رها کرد.
  لندن طرفدار پرشور اتحادیه های کارگری، سوسیالیسم و حقوق کارگران بود و این علاقه در آثارش مشهود است. او را راوی صادق زندگی دشوار طبقات فرودست جامعه آمریکای آن دوران می شناسند.
  "شرکت سهامی کتاب های جیبی" با ایده گرفتن از انتشارات پنگوئن در سال 1339 بنیاد نهاده شد تا ارزنده‌ترین آثار از بهترین و بلندپایه‌ترین ادیبان، دانشمندان، پژوهشگران، و رمان نویسان جهان به کتاب‌خوانان ایرانی معرفی شوند و در دسترس عموم کتابخوانان قرار گیرند.
  فعالیت آن شرکت سال‌هاست که متوقف شده است و آثار انتشاریافته آن روزگار را شاید در کتابفروشی‌های معمولی نتوان یافت. این مجموعه کتاب‌ها تحت عنوان مجموعه کتاب‌های جیبی توسط انتشارات علمی و فرهنگی تجدید چاپ می شود و در دسترس علاقه‌مندان قرار می گیرد.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.