احمد محمود

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب احمد محمود در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: حبیب باوی ساجدی
موضوع: ادبیات ایران
ناشر: افراز
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1396
نوبت چاپ: 2
وزن: 251 گرم
تعداد صفحات: 217
قیمت: 42,000 تومان
شابک: 9786005218381
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • (ادبیات معاصر ایران در گذر زمان 1)

  نوشته حبيب باوي ساجد به چاپ انتشارات افراز مي باشد، شرحي از زندگي و شخصيت احمد محمود نويسنده اهوازي كه در دوران زندگي خود فراز و فرودهاي بسياري تجربه كرده است، در مشاغلي گوناگون فعاليت نموده و حتي به دلايل سياسي سابقه زندان را نيز دارد. در كتاب حاضر نويسنده با افراد گوناگوني كه از بزرگان هنر و سينماي ايران مي باشند در رابطه  با احمد محمود به گفتگو نشسته و هركدام از آنها آنگونه كه او را مي شناختند و آن چه را كه دررابطه وي مي دانستند  با حبيب باوي ساجد به اشتراك گذاشته اند.

  گزیده ای از کتاب

  « احمد محمود»، به تعريف هاي متحول امروز و به گمان من، برجسته ترين نويسنده در شيوه ي خاص خويش است. خطوط مشخص كننده احمد محمود در كارنامه ي به نسبت طولاني او را به سادگي و شفافيت مي توان ترسيم كرد. اين كار را پس از مقدمه اي كوتاه خواهم كرد. احمد محمود به نسلي تعلق داشت كه نوشتن را فقط به فرمان ذوق و قريحه، يا براي پاسخگويي به نيازهاي طبقه بندي هر انساني انجام نمي داد. محمود در واقع تا بن دندان نويسنده اي اجتماعي بود.

  تلاطم ها و حوادث سياسي زندگي اش اين وجه از وابستگي او را نشان مي داد، گيريم كه در چرخه تاريخ، اعتقادات سياسي گذشته او به بن بست خورده باشد آيا از نظر معتقدان به انديشه هاي ديگر، مردود است؟

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.