یک روز از زندگی زنی که لبخند می‌زند

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب یک روز از زندگی زنی که لبخند می‌زند در گودریدز : 3٫7
عنوان اصلی : A Day in the Life of a Smiling Woman: Complete Short
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: مارگارت درابل
مترجم: شبنم بزرگی
موضوع: مجموعه داستان جهان
ناشر: ناهید
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1396
نوبت چاپ: 1
وزن: 340 گرم
تعداد صفحات: 288
قیمت: 42,000 تومان
شابک: 9786005865493
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • مارگارت دِرابل نویسندۀ رمان‌های هفت خواهر، شاپرک فلفلی، سرِ سوزن و آثار دیگر، در سال 2008 به‌پاس نقشی که در ادبیات معاصر انگلیس داشته، بانوی امپراتوری بریتانیا لقب گرفته است.
  رمان‌های او چنان نوری بر نیم قرن گذشته و به‌ویژه زندگی زنان تابانده‌اند که بی‌نظیر است، و بااین‌حال داستان‌های کوتاهش، که پیشتر هرگز گردآوری نشده‌ بودند، درخشش منحصربه‌فرد خود را دارند. داستان‌هایش هوشمندانه، زیرکانه و جذاب‌اند، به کاوش زندگی زناشویی می‌پردازند، دوستی‌های زنانه، گردشگرانِ به‌سفررفته، دل‌دادگی به عمارت‌ها، نمایش صلح، نوشیدنی‌ها. هرکدامشان بازنمایی تأثیرگذاری از احضارِ شخصیت‌ها و مکان‌ها به‌دست دِرابل هستند، کنجکاوی‌های گسترده و کنایه‌ها. این مجموعه بازتابِ سیرِ بی‌مانند تکامل در زندگی حرفه‌ای یک استاد داستان است.
  شخصیت‌های داستان درابل رنج دانایی را به جان می‌خرند. زنان داستان درابل تاوان می‌دهند. آنچه را اجتماع و تاریخ محافظه‌کار، شکست‌های بزرگ یک زن می‌داند، می‌پذیرند و در ازای آن دل‌خوشی‌های کوچک زنی را به‌دست می‌آورند که می‌تواند بی‌دغدغه خودش باشد؛ با تمام کاستی‌ها و نقص‌های شخصیتی‌اش. زن داستان درابل می‌داند نه کسی بناست پشتوانۀ پیشرفت فردی او باشد و نه توجیه او برای شکست‌هایش. شخصیت‌ها در طول داستان دستخوش تغییر می‌شوند و در پایان داستان روی پاهای خودشان می‌ایستند. درابل آنها را از نو می‌سازد و در پایان انگار در ابتدای مسیری ناشناخته رها می‌کند تا به زندگی جدیدشان ادامه بدهند.
  جویس کرول اوتس، نشریۀ نیویورکر: «مورخ سخت‌گیرِ بوالهوسی‌های زندگیِ زنان در انگلستانِ سال‌های آغازین دهۀ شصت تا امروز... دِرابل یکی از ماهرترین و موفق‌ترین نویسندگان نسل خودش است... از مشخصه‌های داستان‌های کوتاه دِرابل ذکاوتی است غم‌خوارانه.»
  نشریۀ وُگ: «نقطۀ عطفی است. یک روز از زندگی زنی که لبخند می‌زند، تغییر را در زندگی زنان مستند می‌کند؛ از دخترکان دانشجوی دهۀ شصت که پیِ هیجان‌اند. تا بانوان هنرمند امروز که سرمشق یک زندگی برازنده‌اند و غرق در خشمی فروخورده.»
  نشریۀ نیویورک تایمز: «این داستان‌ها رنگ و بویی دارند از همان کنایه‌ها و عاشقانه‌ها، فراز و فرود و بینش اخلاقی که به رمان‌های درابل نسبت می‌دهیم.»
  نشریۀ سانفرانسیسکو: «زن در ذات خودش: پیچیده، متناقض، جسور... جادویی که همراهمان خواهد بود.»

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.