در جستجوی بسگیتی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب در جستجوی بسگیتی در گودریدز : 3٫99
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: جسی امزپک
مترجم: رامین رامبد
ناشر: مازیار
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1399
نوبت چاپ: 1
وزن: 222 گرم
تعداد صفحات: 192
قیمت: 15,000 تومان
شابک: 9789645676597
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • (امکان پذیری هایی در موازات)

  لحظه ای پیش چشمتان به این کتاب خورد، آن را برداشتید، براندازش کردید، و اکنون دارید این سطرها را می خوانید. بسیار عالی! شاید با نگاهی به مطالب، آن را بخرید، شاید هم نخرید. ولی خب ... آیا امکان ندارد که (شما) در جهانی دیگر، دست به این کارها نمی زدید؟ اگر (شما) زمانی که چشمتان به کتاب خورد، از آن رو برمی گرداندید و سراغش نمی آمدید. چه؟ آیا (شما) در موازات خودتان حضور دارید؟
  گیتی های موازی در جای جای علمی تخیلی حضور دارند، و تعجبی هم ندارد. آن ها به ما این امکان را می دهند تا با بیرون رفتن کامل از جهان خودمان، در مورد همین پرسش خیال پردازی کنیم که (اگر ... چه؟) نه این که تنها بیندیشیم جهانی که می شناسیم در اثر یک رویداد به چه صورت دیگری در می آمد. برای کیهان شناسان این پرسش مطرح است که (اگر ثابت هایی که سنگ بنای بنیادی فیزیک را می سازند متفاوت بودند، چه؟) ایده هایی که در این کتاب، له یا علیه این ایده ی افسونگر، از سوی برترین اندیشه ورزان این حوزه است؛ که از امکان پذیری نظری بسگیتی گرفته تا سفر در زمان را در برمیگیرد. همچنین به ایده ی (برین ها) و وجود بعدهای دیگر پرداخته می شود. و نیز وارسی این امکان که آیا به راستی (ثابت های طبیعت) ثابت اند؟
  یکی از بزرگترین دستاوردهای علم این است که می توانیم بپرسیم چرا گیتی به این صورت است که هست؟ امکان پذیری های گوناگونی برای بسگیتی وجود دارد، و کوشش علمی عظیمی در این راه صرف می شود تا درنهایت به این پرسش غایی بپردازد که (اگر ... چه، چرا ما، چرا اکنون؟)

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.