منطق یا فن اندیشیدن

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب منطق یا فن اندیشیدن در گودریدز : 3٫31
عنوان اصلی : Antoine Arnauld and Pierre Nicole: Logic or the Art of Thinking (Cambridge Texts in the History of Philosophy)
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: آنتوان آرنو
مترجم: علیرضا اسدی
موضوع: فلسفه
ناشر: ققنوس
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
وزن: 848 گرم
تعداد صفحات: 656
قیمت: 110,000 تومان
شابک: 9786220403012
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • كتاب منطق يا فنّ انديشيدن يكي از مهم‌ترين و تأثيرگذارترين متون منطقي در دوران مدرن است. راجر آريو، استاد دانشگاه فلوريداي جنوبي، اين كتاب را «نخستين متن استاندارد روش فلسفي مدرن» مي‌نامد و اكثر فيلسوفان بزرگ مدرن، به ويژه اسپينوزا، كانت و هگل از اين كتاب تأثير زيادي پذيرفته‌اند. مترجم فارسي نيز در مقدمه‌اي مفصل به توضيح و تفسير اين كتاب پرداخته تا مطالعۀ آن براي كليۀ مخاطبان تسهيل گردد.

  تشخیصِ درست از نادرست نه تنها در دانش، بلکه در غالب موضوعاتی که مردم دربارهٔ آن بحث می‌کنند یا کارهایی که انجام می‌دهند نیز دشوار است. در هر موقعیتی عملاً راه‌های گوناگونی وجود دارد که برخی درست و برخی نادرست‌اند. این بر عهدهٔ عقل است که میان آن‌ها یکی را برگزیند. کسانی که به درستی دست به انتخاب زنند به لحاظ ذهنی بی خطا هستند و آن‌ها که مسیر اشتباه برگزینندْ معیوب. این نخستین و مهم‌ترین تفاوتی است که می‌توان در مورد خصوصیات ذهنیِ افراد به آن توجه کرد.
  از این رو دغدغهٔ اصلی ما باید آموزش دادن و تا جای ممکن دقیق‌تر ساختنِ [نیروی] داوری‌مان باشد. و همین باید هدف بخش عمدهٔ مطالعاتمان نیز قرار گیرد.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.