دایی جان ناپلئون

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب دایی جان ناپلئون در گودریدز : 4٫17
عنوان اصلی : Da'i-i jan Napuli'un
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: ایرج پزشکزاد
موضوع: داستان ایران
ناشر: فرهنگ معاصر
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: جیبی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
تعداد صفحات: 704
قیمت: 45,000 تومان
شابک: 9786001051708
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • کتاب «دایی‌جان ناپلئون» اثر «ایرج پزشکزاد» است. این کتاب یکی از رمان‌های پرفروش‌ فارسی‌زبان به‌شمار می‌رود. کتاب ابتدا در سال 1349 چاپ شده و تاکنون بارها به چاپ مجدد رسیده است.
  در سال 1355 از این کتاب سریالی به کارگردانی، «ناصر تقوایی» ساخته شد که آن سریال نیز مانند کتاب با استقبال بی‌سابقه‌ی مخاطبان همراه شد.
  این کتاب در سال 1996 به انگلیسی ترجمه شده است.
  در مورد نویسنده هم می‌توان گفت: «ایرج پزشکزاد در سال 1306 در تهران متولد شد. او از طنزپردازان ایرانی نیمه‌ی دوم قرن بیستم است. او بیشتر به‌خاطر آفرینش رمان دایی‌جان ناپلئون و شخصیتی به همین نام به شهرت رسید. وی دانش‌آموخته‌ی حقوق از دانشگاه‌های ایران و فرانسه است و سال‌ها در فرانسه روزنامه‌نگاری کرده است.»

  در توضیحات پشت جلد آمده:
  تسلسل موقعیت‌های مضحك و دیالوگ‌های خنده‌آور، كه نویسنده به وفور از آنها بهره برده است، خواننده را به یاد گوگول و «خنده در میان اشك‌های نامرئی» او می‌اندازد. و این، نه تنها به‌خاطر آن است كه مثلاً جنجال منازعه خانوادگی بر سر یك «صدای مشكوك»، شباهتی به خصومت جاودانه میان ایوان ایوانویچ و ایوان نیكیفورویچ دارد، بلكه در این رمان عوامل بسیار دیگری یادآور این جمله پایان داستان گوگول است كه: «آقایان، زندگی در این دنیا چه ملال‌انگیز است!».
  (از مقدمۀ نویسندۀ روس، میخائیل گورگانتسف. بر ترجمۀ روسی)

  وجود چنین رمانی در ادبیات ایران، به حد اعلی كمیك و مبتكرانه، مملو از شخصیت‌های به‌ یادماندنی در كشاكش زد و خوردهای مضحك ممكن است خوانندۀ غربی را، كه عادت كرده با شنیدن نام ایران به یاد صحنه‌های جدی بیفتد، دچار شگفتی كند. حال آنكه در خود ایران این رمان شاید شناخته‌ترین و محبوب‌ترین داستانی باشد كه پس از جنگ جهانیِ دوم در این كشور نوشته شده است.
  (از مقدمۀ ایران‌شناس، پروفسور دیك دیویس، در ترجمۀ انگلیسی)

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.