قصه‌های ناتمام

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب قصه‌های ناتمام در گودریدز : 3٫95
عنوان اصلی : Unfinished Tales of Númenor and Middle-earth
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: جی. آر. آر. تالکین
مترجم: رضا علیزاده
موضوع: داستان جهان
ناشر: روزنه
بازه سنی: تمامی گروه‌های سنی
زبان: انگلیسی
قطع: پالتویی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1393
نوبت چاپ: 3
تعداد صفحات: 216
قیمت: 35,000 تومان
شابک: 9789643343873
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • قصه‌های ناتمام» عنوان مجموعه‌ای از داستان‌ها و مقالات از جی. آر. آر. تالكین است كه هیچ‌گاه در زمان زندگی او تكمیل نشدند، بلكه پسرش كریستوفر تالكین آنها را پس از گردآوری و ویرایش در سال 1980 منتشر كرد.

  «قصه‌های ناتمام» متشكل از چهار بخش است: دوران نخست، دوران دوم، دوران سوم و بخش چهارم كه متشكل است از توضیحاتی دربارۀ دونه‌داین، ایستاری و پلانتیرها. پس از انتشار «فرزندان هورین» و «نومه‌نور و سرزمین میانه»، تنها بخش مربوط به دوران سوم و بخش چهارم این كتاب هنوز به‌فارسی منتشر نشده است.

  برخلاف «سیلماریلیون» كه بخش‌های مختلف روایت چنان دگرگون شده‌اند كه اثری یكپارچه و منسجم را در اختیار خواننده بگذارد، قصه‌های ناتمام به همان شكلی كه تالكین آنها را رها كرده، ارائه شده و فقط در مواردی چند تغییر در نام‌ها اعمال شده است (مؤلف عادت داشت هنگام نگارش برای یك شخصیت از نام‌های مختلف استفاده كند و در پایان آنها را یكدست كند). به این ترتیب برخی از مطالب كتاب، داستان‌هایی ناقص هستند برخی دیگر مجموعه‌ای از اطلاعات دربارۀ سرزمین میانه.

  «قصه‌های ناتمام» اطلاعات مشروح‌تری در مورد شخصیت‌ها و وقایع و جاهایی كه در ارباب حلقه‌ها اشاره‌ای مختصر به آنها شده است به خواننده می‌دهد: این‌كه گندالف و دیگر ایستاری (ساحران) از كجا آمده‌اند، مرگ ایسلدور و گم شدن حلقۀ یگانه در دشت‌های گلادن چگونه اتفاق افتاد و مطالبی از این دست كه دانش خوانندگان را در مورد سرزمین میانه توسعه می‌دهد.

  موفقیت فروش «قصه‌های ناتمام » نشان داد كه نه‌تنها تقاضا برای داستان‌های تالكین چندین سال پس از مرگ او همچنان سر جای خود باقی است، بلكه روندی رو به رشد دارد.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.