غول مدفون

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب غول مدفون در گودریدز : 3٫5
عنوان اصلی : The Buried Giant
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: کازوئو ایشی گورو
مترجم: سهیل سمی
موضوع: داستان جهان
ناشر: ققنوس
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 3
وزن: 458 گرم
تعداد صفحات: 392
قیمت: 28,000 تومان
شابک: 9786002782090
 • وضعیت: قابل تهیه
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • قهرمان‌های داستان كتاب غول مدفون «اكسل» و «بيئتريس»، زوج كهنسالی هستند كه برای پيدا كردن پسر گمشده‌شان راهی سفر می‌شوند. اين سفر در بريتانيای قديم رخ می‌دهد. زمانی كه ساكسون‌ها و برايتون‌ها پس از جنگی خانمانسوز در صلحی شكننده زندگی می‌كنند. صلحی كه حاصل توافق يك فراموشی است. يك فراموشی همه‌گير كه به شكل مه در كل سرزمين پخش شده است. اين مه به خاطر نفس يك اژدهاست و خاطره‌ی جنگ، عشق و نفرت و خونخواهی را از ياد مردم برده. «اكسل» و «بيئتريس» در طول سفرشان با آدم‌های جديدی روبه‌رو می‌شوند. يك جنگجوی جوان ساكسون را می‌بينند كه دنبال مادرش می‌گردد و نيز افراد ديگر كه در داستان به تفصيل آمده. غول مدفون همان رازی است كه آرام آرام گشوده و به نتيجه‌ی نامنتظره‌ای ختم می‌شود. در آخر، هيبت غول به كل جلوی چشمان خواننده قرار می‌گيرد و اين‌جاست كه مخاطب عظمت آن را درك می‌كند و می‌فهمد اصلاً و برای چه اين غول در ابتدای داستان دفن شده است. شيوه‌ی بازگويی اين راز، اوج هنر نويسنده در خلق جهانی شناور است و در نهايت خواننده با پرسش اصلی روبه‌رو می‌شود: آيا بايد گذشته را فراموش كرد تا به آرامش رسيد؟ در رمان «ايشی‌گورو» عشق بر همه چيز چيره می‌شود الا مرگ.
  روزنامه‌ی «گاردين» اين رمان را به عنوان مهم‌ترين رمان سال ۲۰۱۵ انتخاب كرده است. «موراكامی» نويسنده و منتقد معروف ژاپنی درباره‌ی «ايشی‌گورو» می‌گويد: «هر يك از كارهای اين نويسنده جديد است و هر بار كه كتابی تازه از او به چاپ می‌رسد با عجله خودم را به كتاب‌فروشی می‌رسانم.»

 • درباره‌ی پدید‌آورنده
 • کازوئو ایشی گورو

  کازوئو ایشی‌گورو (Kazuo Ishiguro) (زاده ۸ نوامبر ۱۹۵۴ در ناگازاکی) نویسنده‌ی انگلیسی ژاپنی‌تبار است که خانواده‌اش وقتی پنج‌ساله بود به انگلستان مهاجرت کردند ایشی‌گورو مدرک کارشناسی خود را در زبان انگلیسی و فلسفه از دانشگاه کنت در سال ۱۹۷۸ و مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته نویسندگی خلاقانه در سال ۱۹۸۰ از دانشگاه انگلیای شرقی دریافت کرده است

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.