پینک فلوید و فلسفه | مراقب آن اصل باش یوجین!

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب پینک فلوید و فلسفه | مراقب آن اصل باش یوجین! در گودریدز : 3٫8
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: جرج ای. رایش
مترجم: یاسر پوراسماعیل
موضوع: فلسفه
ناشر: لگا
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 1
وزن: 328 گرم
تعداد صفحات: 350
قیمت: 61,000 تومان
شابک: 9786008987352
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • آیا با توجّه به کاری که داروهای روان‌گردان با ذهن ما می‌کنند باید در اعتبار حواس‌مان شک کنیم؟ چه شد که مدرسه تبدیل شد به جایی برای شستشوی مغزیِ دانش‌آموزان؟ وقتی اعضای یک گروه راک عوض می‌شوند، خودِ گروه هم عوض می‌شود یا سر جای‌اش باقی می‌ماند؟ از همگامی‌ها میان نیمۀ تاریک ماه و جادوگر شهر اُز چه می‌توان آموخت؟ آیا نیچه نمونه‌ای قدیمی‌تر از شخصیت سید برت است؟ کِی فهمیدید وجودتان حفره‌ای در دل واقعیت است؟ اگر گوشت را نخوری، مگر می‌شود پودینگ بخوری؟
  پینک فلوید، با توجّه به موسیقیِ وجودی و سینمایی‌اش، به یکی از تأثیرگذارترین و شناخته‌شده‌ترین گروه‌های راک در طول تاریخ بدل شد. آنها با ایجاد یک‌جور «کِرِخی دلپذیر» در مخاطبان به چنین مقامی نرسیده‌اند؛ این جایگاه حاصل برآشفتن، به‌هم‌ریختن، به پرسش گرفتن و انتقاد کردن است. و اگر هنوز چیزی دارد از دست‌ات می‌گریزد، ای پرتو خورشید، شاید بتوانی در کتاب پینک فلوید و فلسفه به چنگ‌اش بیاوری.

  «کمتر گروهی در تاریخ راک توانسته است به اندازۀ پینک فلوید این همه تأمّل مدهوشانه و گفتگوی فکری عمیق به راه بیندازد. کتاب پینک فلوید و فلسفه قطعاً درک هواداران را دربارۀ این گروهِ خارق‌العاده ژرف‌تر می‌کند و برای بی‌اعتقادها این موضوع را روشن می‌کند که راجر واترز در کنار امثال فریدریش نیچه بخشی از سنّت فلسفه است».
  جیم دی‌راگتیس، نویسندۀ ذهن‌ات را روشن کن: چهار دهه از راکِ سایکدلیک فوق‌العاده

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.