کتاب سرخ

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب کتاب سرخ در گودریدز : 4٫54
عنوان اصلی : Das Rote Buch
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: کارل گوستاو یونگ
مترجم: محمدرضا اخلاقی منش
موضوع: زندگی‌نامه و خاطرات
ناشر: جامی | مصدق
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال انتشار: 1397
نوبت چاپ: 5
وزن: 1199 گرم
تعداد صفحات: 672
قیمت: 140,000 تومان
شابک: 9786007436363
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • یونگ روانکاو مشهور سویسی است که این روزها در دنیا خیلی از بزرگان به آثار او تاسی می کنند. کتاب قرمز یونگ RED BOOK ماجرای عجیب و اسرار آمیزی دارد و تقریبا بعد از ۱۰۰ سال در اختیار جهانیان قرار گرفته است زیرا یونگ می ترسیده انتسار این نوشته ها باعث شود دیگران علمی بودن سیر دانش او را به بهانه این مطالب زیر سوال ببرند.

  یونگ در سال ۱۸۷۵ بدنیا آمد. سال ۱۹۰۷ با فروید ملاقات می کند و مدت ۵ سال با او مراوده بسیار نزدیکی داشته تا جایی که در بین آنالیست ها تا ولایتعهدی امپراتور (فروید) پیش می رود ولی به دلیل اختلاف نظر علمی بعد از سفر آمریکایی که با هم داشتند از هم جدا می شوند و این جدایی منجر به لطمه شدید روانی به یونگ شده و سالها از افسردگی رنج می برد. در این مدت که او اسمش را CREATIVE ILLNESS بیماری خلاق می گذارد یا ” دوران رویارویی آگاهانه با ناخودآگاه ” اتفاقات عجیبی برای او رخ می دهد و او بعدها نظریه خود موسوم به انسان فردیت یافته را به دنیا هدیه کرد و مفاهیمی مثل آرکتایپ را خلق کرد.

  فاصله ۱۹۱۴ تا ۱۹۳۰ دورانیست که یونگ مطالب اصلی این کتاب را نوشته و از بقیه مخفی کرده است و بارها اشاراتی به ” کتاب قرمز” کرده بوده است.

  The years… when I pursued the inner images, were the most important time of my life. Everything else is to be derived from this. It began at that time, and the later details hardly matter anymore. My entire life consisted in elaborating what had burst forth from the unconscious and flooded me like an enigmatic stream and threatened to break me. That was the stuff and material for more than one life. Everything later was merely the outer classification, scientific elaboration, and the integration into life. But the numinous beginning, which contained everything, was then.

  کتاب هرگز در اختیار عموم قرار نگرفت و تاریخ نویسان روانپزشکی (سونو شمداسانی) و شاگردان یونگ به شدت دنبال خواندن این کتاب بودند و به جز معدودی موفق به این مهم نشده بودند تا اینکه نوه یونگ اورلیخ هورنی ، اجازه انتشار عمومی کتاب را داد و در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۰۹ یعنی کمتر از یکماه قبل کتاب در اختیار جهانیان قرار گرفت.

  اصل کتاب در موزه هنر رابین نیویورک برای دو ماه (تا ژانویه ۲۰۱۰) به نمایش درآمده است.

  سارا کوربت در نیویورک تایمز مینویسد که بقدری این کتاب اسرارآمیز است که دو سال قبل بعد از ۲۳ سال برای اولین بار اجازه می یابد که آنرا ببیند و او مستقیما از بوستون به زوریخ میرود و پس از ورود به بانک مرکزی سویس ، پس از ۲۳ سال ، برای اولین بار صندوق امانتی باز میشود که حاوی چمدانی است که داخل چمدان این کتاب بزرگ حفظ می شده است!!!
  دوستان انگلیسی سارا به او گفته اند که از چند روز قبل که کتاب انتشار جهانی یافته است ، بعضا یک نفس کتاب را خوانده اند و نفسشان از عظمت آن بند آمده است!
  داخل این کتاب اسرارآمیز چه هست؟

  کتاب به شکل حیرت اوری حاوی ۲۰۵ صفحه نوشته + نقاشی های مدیتیشنی رازآلود شخص کارل یونگ است. البته منظور از نقاشی ، کل ACTIVE IMAGINATION ها و ماندالا های خود یونگ است که در مدیتیشن های عمیق از ناخودآگاهش دریافت می کرده است.

  بقدری این نوشته ها منظم هستند و انگاره ها دقیق ترسیم شده اند که می توان فهمید یونگ هنرمند بزرگی نیز بوده است علاوه بر اینکه روانکاو بزرگی بوده است. حتی شماره هر نکته با رنگی جدا نوشته شده است. این تصاویر از ناخودآگاه مردی می امده است که روح و روان و ادبیات و هنر را خوب می شناخته. نقاشی ها بسیار اسرارآمیز هستند. تنها بعضی هاش را یونگینها تاکنون می شناختند مثل تصویر فیلومن.
  یونگ در نوشته های خود نقل می کند که در مدیتیشن های فعال خود توسط دو نفر بازدید میشده است که همراهشان ماری سیاه نیز بوده است (یا دو تصویر دریافت می کرده از ناخودآگاهش) :

  یک مرد به نام الیجاه (که بعدا تغییر یافت به فیلومون یا پیرمرد خردمند بالدار در نقاشیهایش)
  یک زن به نام سالومه که بعدها مفهوم آنیما (بانوی درون مردان) را برای او متبادر کرد.

 • درباره‌ی پدید‌آورنده
 • کارل گوستاو یونگ

  کارل گوستاو یونگ (۱۸۷۵ - ۱۹۶۱) روان‌پزشک و فیلسوف بزرگ سوئیسی که به خاطر فعالیت‌هایش در روانشناسی و ارائهٔ نظریاتش تحت عنوان روان‌شناسی تحلیلی معروف است یونگ را در کنار زیگموند فروید از پایه‌گذاران دانشِ نوین روانکاوی قلمداد می‌کنند به تعبیر «فریدا فوردهام» پژوهشگر آثار یونگ: «هرچه فروید ناگفته گذاشته، یونگ تکمیل کرده است» از او به‌عنوان پدر روانشناسی نوین یادکرده و او را در زمره بزرگ‌ترین افراد بشر درگذشته و حال می‌دانند در جوانی مجذوب علم و فلسفه شد و دانشگاه به ازل برای تحصیل در رشتهٔ پزشکی به او بورس داد در سن بیست‌سالگی پدرش درگذشت و خانواده‌اش مجبور به ترک خانه کشیشان شدند و به بات‌میتگرمیل نزدیک به ازل نقل‌مکان کردند

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.