مگره و زن بلند بالا

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب مگره و زن بلند بالا در گودریدز : 3٫85
عنوان اصلی : Maigret et la grande perche
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: ژرژ سیمنون
مترجم: عباس آگاهی
موضوع: داستان جهان
ناشر: جهان کتاب
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 2
وزن: 206 گرم
تعداد صفحات: 168
قیمت: 25,000 تومان
شابک: 9786006732282
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • در این رمان زنی از آشنایان قدیمی سربازرس مگره به دیدنش می‌آید؛ ارنستین بلندبالا که سال‌ها پیش،‌ سربازرس یک بار او را بازداشت کرده بود. او حالا با نام خانم ژوسیوم با سربازرس ملاقات می‌کند تا از شوهرش آلفرد و احتمال وقوع یک قتل بگوید.

  آلفرد ژوسیوم آن‌طور که در اداره پلیس پاریس معروف بود، آلفرد محزون یا آلفرد گاوصندوق‌ها نامیده می‌‌شود و دزد باسابقه‌ای است که به خاطر تخصص‌اش در سرقت گاوصندوق‌های پیشرفته، در روزنامه‌ها و مطبوعات شهرتی به هم زده است. آلفرد مردی لاغراندام و غمگین با چشمانی نگران است که به رغم مهارتش در گشودن قفل گاوصندوق‌هایی که زمان خودش آن‌ها را نصب کرده بود، بسیار بدشانس است و اغلب چیزی به دست نمی‌آورد.

  در داستان مگره و زن بلند‌بالا آلفرد پس از ورود به خانه بزرگی که مطب یک دندانپزشک هم هست، در حال باز کردن یک گاوصندوق، جسد خون‌آلود زنی را می‌بیند. آلفرد از ترس متهم شدن به قتل، متواری و پنهان می‌‌شود. همسرش که از ماجرا باخبر شده، به دیدار سربازرس مگره می‌رود. بازرسان آگاهی با استفاده از فهرست خریداران گاوصندوق‌های مارک پلانشار، خانه‌ای را که آلفرد وارد آن شده بود،‌ پیدا می‌کنند اما نه جسدی پیدا می‌کنند و نه نشانی از وقوع قتل.

  سربازرس با ورود به خانه مورد نظر وارد زندگی گیوم سِر دندان‌پزشک 50 ساله و مادر پیر و مقتدرش می‌‌شود و به بررسی ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها می‌پردازد. رفته رفته چهره فرد سومی هم در این خانه آشکار می‌شود؛ ماریا همسر هلندی گیوم...

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.