ذهن هولو تراپیک

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب ذهن هولو تراپیک در گودریدز : 4٫05
عنوان اصلی : The Holotropic Mind: The Three Levels of Human Consciousness and How They Shape Our Lives
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: استانیسلاو گروف
مترجم: محمد گذرآبادی
موضوع: فلسفه
ناشر: هرمس
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 15
تعداد صفحات: 295
قیمت: 38,000 تومان
شابک: 9789643636661
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • کتاب "ذهن هولوتراپیک؛ راهی به سوی جهان هولوگرافیک" به بحث درباره کشفیات پیشرفتهای جدید در زمینه شناخت آگاهی بشر اختصاص دارد و آن گونه که مؤلف تصریح می‌کند حاصل تجربه‌ها، مشاهده‌ها و دریافتهای وی طی سی و پنج سال تفحص روشمند درباره ارزش حالتهای نامعمول آگاهی است که درک خواننده را از ذهن و قدرت ذهن دگرگون می‌کند.

  این کتاب در چهار بخش تدوین شده است. در بخش نخست با عنوان "به چالش کشیدن جهان نیوتونی"، مباحثی چون "جهان به مثابه ماشین: نیوتون و علوم غربی"، "آگاهی و کیهان"، "هولوگرامی و نظم مستتر"، "در جستجوی نظم پنهان"، "انقلاب در آگاهی و جهان‌بینی علمی جدید"، "گشودن درها فراتر از واقعیت روزمره"، "گشودن رازهای نوباوگی و کودکی" و ‌"سفر به درون: اعماق آگاهی" مورد بحث قرار گرفته‌اند.

  "ماتریسهای پیش از تولد" عنوان دومین بخش این کتاب است که به عواملی می‌پردازد که آگاهی بشر را از زندگی پیش از تولد تا تولد شکل می‌دهند و موضوعاتی چون "تمامیت و جهان آمنیوتیک"، "اخراج از بهشت"، "کشمکش مرگ و تولد دوباره" و "تجربه مرگ و تولد دوباره" را در کانون توجه خود قرار داده است.

  عنوان بخش سوم "پارادایم فرافردی" است و بر این نکته تأکید می‌کند که آگاهی ورای این باور است که آگاهی تنها به منزله نتیجه زندگی فردی ما وجود دارد. بنابراین آگاهی فرافردی چیزی است خارج و مستقل از ما که در ذات خود محدود به ماده نیست.

  در نهایت چهارمین و آخرین بخش کتاب عنوان "به سوی روانشناسی نوین وجود" را بر پیشانی دارد و مؤلفان در آن مباحثی چون "دورنماهای تازه از واقعیت و سرشت بشر"، "ماهیت اختلالهای عاطفی و روان‌تنی"، "روان‌درمانی و روشهای درمان"، "ریشه‌های خشونت بشر و بحران فعلی جهانی"، "استبداد خودِ سایه‌گون" و" انعکاسها و بازتابهای جهنم" را مورد بحث قرار داده‌اند.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.