جامعه‌شناسی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب جامعه‌شناسی در گودریدز : 3٫73
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: جی گیبلر
مترجم: مهدی شفقتی
موضوع: جامعه‌شناسی
ناشر: آوند دانش
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1399
نوبت چاپ: 3
وزن: 570 گرم
تعداد صفحات: 386
قیمت: 55,000 تومان
شابک: 9789647114752
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • تعاملات انسانی و اجتماعی را در دنیایی پیوسته در حال تغییر بشناسید

  جامعه‌شناسی عبارت است از پژوهش علمی درباره‌ی تعامل انسانی و اجتماعی. چه در یک دوره‌ی آموزشی در رشته‌ی جامعه‌شناسی ثبت نام کرده باشید‏، چه بخواهید بدانید که مفاهیم رایج در رشته‌ی جامعه‌شناسی چه کاربردی در زندگی شخصی یا حرفه‌ای شما دارند، این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه ساخت اجتماعی و ساختار فرهنگی جامعه را تحلیل کنید.
  کیستی، چیستی، و کجایی جامعه‌شناسی را کشف کنید- با اصول بنیادین جامعه‌شناسی آشنا شوید تا به ماهیت این رشته‌ی علمی پی‌ببرید، سرچشمه‌های تاریخی آن را بشناسید، و بدانید چه کسانی را جامعه‌شناس حرفه‌ای قلمداد می‌کنند.
  عینک جامعه‌شناسی به چشم بزنید- بیاموزید که از دیدگاه جامعه‌شناسان حرفه‌ای به جامعه بنگرید تا بسیاری از جستا‌ر‌های مرتبط با جامعه را، از جمله فرهنگ، شبکه‌های اجتماعی، جامعه و جایگاه خودتان در آن را، بهتر درک کنید.
  نسبت به وضعیت اجتماعی موجود، اشراف پیدا کنید- نحوه‌ی ایفای نقش همه چیز را، از نژاد گرفته تا جنس و جنسیت، در پیدایش برابری و نابرابری اجتماعی کشف کنید.
  نهاد‌های اجتماعی را سامان ببخشید (یا سامان بزدایید)- مطالبی را بیاموزید که علم جامعه‌شناسی درباره‌ی کارکرد‌های (و در برخی موارد نیز درباره‌ی نقصان‌های کارکردی) شرکت‌های خصوصی‏، نهاد‌های غیرانتفاعی، دولت‌ها، و جنبش‌های اجتماعی پیش روی ما نهاده است.
  درآینه به خود بنگرید- دریابید که مسیر زندگی‌تان به چه واسطه‌هایی، ناگریز، با جامعه‌ای پیوند خورده که در آن زندگی می‌کنید.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.