نظریه‌ی قدرت

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب نظریه‌ی قدرت در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: دکتر شروین وکیلی
موضوع: جامعه‌شناسی
ناشر: شورآفرین
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1389
نوبت چاپ: 1
وزن: 698 گرم
تعداد صفحات: 626
قیمت: 60,000 تومان
شابک: 9789642995233
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • کتاب نظریه قدرت، تالیف شروین وکیلی، نظریه‌ای برای صورت‌بندی مفهوم قدرت است، که در چارچوب نظریه‌ی سیستم‌های پیچیده، و در اتصال به خودانگاره و نظریه‌ی منش‌ها، تدوین شده است.

  پرسش از قدرت در آن هنگام اجتناب‌ناپذیر می‌شود که فشار قدرت‌هایی که هستند‌ مسأله‌زا و خلأِ قدرت‌هایی که نیستند دغدغه‌برانگیز گردد. معمولاً قدرتی اجتماعی است که زورآور و مسأله‌زا می‌نماید و غالباً قدرتی شخصی و انسانی است که غیابش ناراحت‌کننده و ملموس می‌نماید.

  موضوع (مفهوم) قدرت در روزگار ما با هر دو چالشِ یادشده رویاروست. از سویی نظم‌ها و چارچوب‌های آشنا و مرسوم تعریف قدرت دستخوش دگردیسی گشته‌اند و از سوی دیگر نیاز به بازسازی قدرت انسانی در سطح فردی بیش از پیش احساس می‌شود.

  کتاب نظریه قدرت، کتاب سوم از مجموعه‌ی نظریه‌ی زروان است که آن‌را باید در کنار نظریه‌ی منش‌ها و روان‌شناسی خودانگاره خواند. چرا که این سه کتاب، مفاهیم کلیدیِ معنا، لذت و قدرت را در سطح‌های فرهنگی، روانی و اجتماعی صورت‌بندی می‌کنند. برای دستیابی به چارچوبی خلاصه‌شده و روشن از مفاهیم و کلیدواژگان رویکردمان، کتابی دیگر به نام نظریه‌ی‌ سیستم‌های پیچیده نوشته شده که باید در پیوند با این مجموعه خوانده شود.

  کتاب نظریه قدرت برای نخستین‌بار به صورت پایان‌نامه‌ی دکترای نگارنده در رشته‌ی جامعه‌شناسی در دانشگاه علامه طباطبایی ارائه شد.

  هدف از کتاب نظریه قدرت، به دست‌دادن چارچوبی نظری است که با دیدگاهی میان‌رشته‌ای تصویری نو و کارآمد از مفهوم قدرت را در زمینه‌ی متغیرهای اصلی جامعه‌شناختی حاکم بر آن به دست دهد.

  در واقع مفهوم قدرت کلید اصلی فهم نظریه‌های اجتماعی مدرن و پیوند‌گاهی است که جامعه‌شناسی، سیاست و فلسفه در آن با یکدیگر چفت و بست می‌شوند. این کتاب از درون چارچوب نظریه سیستم‌های پیچیده به این مفهوم نگریسته و مدلی نظری برای بازتعریف قدرت پیشنهاد می‌کند، که به کمک آن فهمی عمیق‌تر از "من انتخابگر" و چگونگی اتصالش به نهادهای اجتماعی ممکن می‌گردد. کتاب نظریه قدرت شالوده‌ جامعه‌شناختی دیدگاه زروان را بر‌می‌سازد.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.