خودشناسی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب خودشناسی در گودریدز : 3٫98
عنوان اصلی : Self Knowledge
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: آلن دوباتن
مترجم: محمدهادی حاجی‌بیگلو
موضوع: روان‌شناسی
ناشر: کتاب‌سرای نیک
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 3
وزن: 100 گرم
تعداد صفحات: 87
شابک: 9786008957461
 • وضعیت: نا‌موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • در یونان باستان از سقراط فیلسوف خواستند که لب کلامِ همهٔ فرامین فلسفی را در یک عبارت خلاصه کند؛ و او در پاسخ گفت: «خودت را بشناس».
  خودشناسی به این دلیل چنین اهمیتی دارد که فقط بر اساس شناختی دقیق از وجود خودمان است که می‌توانیم تصمیم‌هایی قابل اطمینان بگیریم؛ به‌خصوص در قلمرو زندگی شخصی و زندگی شغلی.
  کتابی که در دست دارید ما را به سفری در ژرف‌ترین و گریزپاترین گوشه‌های وجودمان می‌برد و ما را مسلح به مجموعه‌ای از ابزارها می‌کند تا بتوانیم شخصیتمان را به‌درستی بشناسیم. در پایان این سفر، دریافت به کلی تازه و روشن‌تری از خوشتن خویش می‌یابیم؛ خواهیم دانست که هنگام تصمیم‌گیری باید مراقب کدام‌ یک از جمبه‌های درونی‌مان باشیم؛ خواهیم فهمید که اولویت‌ها و توانایی‌های بالقوهٔ ما احتمالا در کدام جنبه‌های وجودمان نهفته‌ است.

 • درباره‌ی پدید‌آورنده
 • آلن دوباتن

  اَلَن دو باتن یک نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون ساکن بریتانیا است کتاب‌های او موضوعات مختلفی را به شیوه‌ای فلسفی با تأکید بر ارتباط آن با زندگی روزمره بررسی می‌کند در سال ۲۰۰۸ او یکی از اعضای هیئت مؤسس یک سازمان جدید آموزشی با نام مدرسه زندگی بود دو باتن دوره دکتری فلسفه را در دانشگاه هاروارد آغاز کرد ولی برای نوشتن کتب فلسفی به زبان ساده، آن را نیمه کاره رها کرد مهم‌ترین کتب الن دو باتن، تسلی بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر و پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، نام دارند

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.