قهوه با فروید

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب قهوه با فروید در گودریدز : 4٫05
عنوان اصلی : Coffee with Freud
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: برت کار
مترجم: مهیار علینقی
موضوع: زندگی‌نامه و خاطرات
ناشر: بینش نو
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 1
وزن: 446 گرم
تعداد صفحات: 476
قیمت: 116,000 تومان
شابک: 9786006454344
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • کتاب حاضر، دومین مجلد از مجموعه «مصاحبه با بزرگان» است که پس از چای با وینیکات منتشر می‌شود. در این کتاب، پرفسور کار به بررسی زندگی و زمانه پدر روان‌کاوی می‌پردازد. در این کتاب که با تصاویر الیسن بکدل آراسته شده، سری به کافه لانتمان خواهیم زد که سال‌ها میعادگاه فروید برای مطالعه روزنامه‌های محبوبش و صرف قهوه بود.

  کتاب حاضر در سایه یافته‌های تاریخی نو از زندگی فروید، درآمدی به میراث فکری او در باب زندگی روانی-جنسی، شکل‌گیری نشانه‌های مرضی و… نیز محسوب می‌شود. این کتاب یک بار دیگر گوشزد می‌کند که فروید، از قضا در دنیای معاصر که آبستن خشونت و تظاهرات جنسی است، کماکان حرف‌هایی برای گفتن دارد… حتی شاید بیشتر از قبل!

  «برت کار از سال ۱۹۷۹ به این طرف مشغول تدریس آثار فروید بود است. کتاب حاضر، گزارشی از دورهمی « پس از مرگ» فروید و کار در کافه لانتمان وین است. در سال ۲۰۰۶ که استاد مدعو فول‌برایت-فروید در رشته روان‌کاوی بودم، دفتری در ساختمان شماره نوزده خیابان برگاسه داشتم و در کافه لانتمان قهوه می‌خوردم و البته با فروید هم «صحبت» می‌کردم، اما نه به پختگی و پیچیدگی کار. خواندن کتاب کار رشک رشک برانگیز بود زیرا به گمانم، مؤلف در معرفی پرفسور فروید در مقام نظریه‌پرداز روان‌کاوی و مردی از قرن نوزدهم، شیوه بسیار موفق و بسیار خلاقی یافته است ». ومیک ولکان، استاد روان‌پزشکی دانشگاه ویرجینیا.

  «برای من، چه در مقام متخصص حوزه روان و چه به عنوان نوه فرانتس الکساندر، شاگرد فروید، تجربه مطالعه این کتاب، تجربه لذت محض بود و بس… ابزاری خاص برای سفر در زمان و ملاقات با پدر روان‌کاوی». ایونکا ونیر الکساندر، مؤلف کتاب زندگی و زمانه فرانتس الکساندر: از بوداپست تا کالیفرنیا و ویراستار اثر عشق و بقا در بوداپست: خاطرات آرتور رنی.

  پرفسور برت کار بیش از سی و پنج سال سابقه فعالیت در حوزه سلامت روان دارد. او عضو ارشد مرکز روابط تویستاک، بخشی از مؤسسه روان‌شناسی طبی تویستاک لندن است و همینطور، مشاور امور روان‌شناختی در مرکز مشاوره بالینت. کار مشاور امور روان‌شناختی مرکز بالبی لندن و عضو هیئت امنای موزه فروید و انتشارات موزه فروید نیز هست و سرپرستی و ویراستاری مجموعه «تک‌نگاره‌های روان‌درمانی قانونی» و همینطور، ویراستاری مجموعه «تاریخ روان‌کاوی» در انتشارات کارنک را هم برعهده دارد. برت کار عضو انجمن روان‌کاوی بریتانیا و انجمن روان‌درمانی بریتانیاست و در منطقه همپستد در شمال لندن، به روان‌درمانی انفرادی و زوج‌درمانی اشتغال دارد.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.