متفکران چپ نو

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب متفکران چپ نو در گودریدز : 4٫06
عنوان اصلی : Thinkers of the New Left
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: راجر اسکروتن
مترجم: بابک واحدی
موضوع: فلسفه
ناشر: مینوی‌ خرد
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1397
نوبت چاپ: 1
وزن: 450 گرم
تعداد صفحات: 424
شابک: 9786006220277
 • وضعیت: نا‌موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • انتقادی ویرانگر از تفکر چپ مدرن ازجانب یک فیلسوف برجسته ی سیاسی.
  راجر اسکروتن ، فیلسوف ، از منتقدان اصلی جهت گیری های چپ در تمدن مدرن غربی ، در کتاب متفکران چپ نو، متفکرانی را که بیشترین تأثیر را در نگرش های چپ جدید داشته اند ، بررسی می کند. وی می پرسد چپ امروز چه شکلی است و چگونه تکامل یافته است؟ آیا بنیادی برای مقاومت در برابر دستور کار آن بدون ایمان دینی وجود دارد؟
  اسکرتن با تحلیل بیرحمانه ای از چپ گرایی جدید شروع می کند و با نقد رشته های اصلی تفکر، کار خود را به پایان می رساند. وی ارزیابی مجددی از اندیشمندان اصلی چپ مانند: تامسون، ، لوکاچ ، ژان پل سارتر، ژاک دریدا، اسلاوی ژیژک، رالف میلیباند و اریک هابسبام انجام می دهد.
  کاوش اسکروتن در این موضوعات مهم با مهارت ، ادراک و در همه حال با وضوح و در نهایت شفافیت و روانی نوشته شده است. این کتاب علاوه بر ارزیابی مشارکت های فلسفی و سیاسی این اندیشمندان ، شامل یک بخش زندگی نامه و کتابشناسی است که خلاصه ی شغل و مهمترین نوشته های این متفکران سیاسی چپ آنهاست.
  کتاب متفکران چپ نو را بابک ترجمه کرده است. این کتاب توسط نشر مینوی خرد منتشر شده است.
  در شروع کتاب آمده است:
  «کاربرد مدرن اصطلاح «چپ» برخاسته از اتاژنرو سال 1789 است، که در آن نجیب زادگان در سمت راست پادشاه و طبقه سوم (عوام) که در سمت چپ او مینشستند. این جای گیری می توانست برعکس این باشد. در واقع، برای همه جز پادشاه برعکس بود. با این حال، اصطلاحهای «چپ و راست» از آن زمان تاکنون برجای مانده اند، و امروز به دسته بندی ها و آرایی اطلاق می شوند که در هر نظم سیاسی وجود دارند. تصویری که از این تفکیک پدید می آید، یعنی تصویر آراء سیاسی که در بعدی واحد امتداد یافته، را می توان فقط در سطح منطقه ای کاملا درک کرد، و صرفا در بستر شرایط دولت محل مخالفت و عداوت.»

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.