زنده‌باد زندگی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب زنده‌باد زندگی در گودریدز : 3٫77
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: پینو کاکوچی
مترجم: نیکو عسگری
موضوع: نمایش‌نامه و فیلم‌نامه
ناشر: ثالث
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: پالتویی
نوع جلد: زرکوب
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 4
وزن: 148 گرم
تعداد صفحات: 76
قیمت: 32,000 تومان
شابک: 9786004052245
 • وضعیت: موجود
تحویل سفارش شما به پست و پیک، یک روز کاری پس از پرداخت
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • آندره برتون فریدا را چنین توصیف می کرد : « یک بمب پیچیده شده در روبان ابریشم» رفتاری سرکشانه با افکاری ویرانگر . با جوری از زیبایی که برای هر کس قابل درک نبود . با صدای قوی و خنده هایی انفجاری و چشمانی نافذ و تا ابد زنده که هرگز بسته نمی شوند و به ما که اتوپرتره هایش را نگاه می کنیم ، خیره مانده اند. همان طور که در دفترچه اش کمی قبل از سیزدهم ژوئیه 1954 نقاشی کرد که :« من به نوشتن برایت ادامه خواهم داد همیشه»

  مرگ مستقیم در چشمانم زل زد؛ بدن برهنه، خون آلود و پوشیده از گرد طلایم را تماشا کرد و موقعی که آماده شده بود تا در آغوشم بگیرد، نفس منجمدش را حس کردم و آن فریادی را که نمی توانست از گلوی انسانی در حال مرگ در بیاید سر دادم. فریاد خشم، فریاد عشق به زندگی ای که نمی خواستم در هجده سالگی رهایش کنم، من «زنده باد زندگی» ام را فریاد زدم و پلونا از این صدا کر شد و دست کم به اندازه زنده هایی که به سمتم هجوم آوردند، بهتزده شد.

  این نشدنی بود که هنوز زنده باشم، غیرممکن بود بدنی از هر طرف شکافته شده، میله ای آن طور زننده در ماتحتش رفته، ریاکارانه در طلا غرق شده، ستون فقراتش از سه جا شکسته، دو دنده ، کتف و پای چپش شکسته، خونریزی شدید کرده و له و لورده شده، هنوز زنده باشد… با این حال از بدن متلاشی شده من آن فریاد جنون آمیز زندگی درآمد.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.