رنگ‌های کودکی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب رنگ‌های کودکی در گودریدز : 3٫67
عنوان اصلی : Farben der Kindheit
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: محمود حدادی
مترجم: ـ
موضوع: داستان جهان
ناشر: مهراندیش
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1397
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 280
قیمت: 39,000 تومان
شابک: 9786006395579
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • خاطره‌های دنیای کودکی، سفرنامه‌های پرماجرا، افسانه‌ها و تمثیل‌های آموزشی’ چند گونۀ ادبی‌اند که به‌ویژه برای جوانان جاذبه دارند. این دفتر با چند نمونۀ دلنشین از این آثار’ به‌یقین در خواننده‌های جوان یادی مشترک و حسی از همذات‌پنداری بیدار می‌کند، اما خطاب آن به جوانان محدود نمی‌ماند، بلکه تنوع موضوعیِ آن حیطه‌های روان‌کاوانه و جامعه‌شناسانۀ دنیای کودک را هم در بر می‌گیرد و به‌این‌ترتیب آن را برای بزرگ‌سالان هم مجموعه‌ای درخور توجه می‌سازد. دفتر حاضر گزیدۀ بیست داستان از قرن نوزدهم و بیستم است ـ از حوزۀ ادبیات آلمانی ـ با موضوع کودک و خاطرات کودکی، موضوعی مهرانگیز و همیشگی در جهان ادب که انتخاب آن، خود، توجیه خود است؛ خاصه که در هر انسان یادی شخصی از دورانی بیدار می‌کند که اگر هم کلیشه‌وار بهشتی به‌حساب نیاید، بی‌رگه‌ای از دلتنگی در خاطر سر برنمی‌دارد.

  در این دفتر نویسندگانی معرفی می‌شوند که از داستان‌‌پردازان برجستهٔ ادبیات آلمانی‌زبان در قرن نوزدهم و بیستم‌اند. نگاه این نویسندگان’ جهانی و انسان‌دوستانه است و مضمون داستان‌های آن‌ها در اینجا کودک و خاطرات کودکی. این دو ویژگی پس‌زمینهٔ فرهنگی و اجتماعی این داستان‌ها را در هر چشمی آشنا می‌سازد و به این ترتیب نشان می‌دهد تجربه‌ّای بنیادین انسان‌ها در هر کجا و هر زمان کمابیش مشترک است. خواهی به هر نام و نمودی هم این تجربه‌ها تجلی یابند.

  بسیاری از این نویسندگان به کتاب‌های درسی کشورهای خود راه یافته‌اند و در این کشورها مقامی ملی دارند، از جمله موزیل وسِوایگ در اتریش، کِلِر در سوئیس و هاوپْتمان، اِشتُرم و توماسمان در آلمان.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.