مبادی مباحث کارشناسی طراحی گرافیک در ارتباط تصویری (تجزیه و تحلیل آثار گرافیک)

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب مبادی مباحث کارشناسی طراحی گرافیک در ارتباط تصویری (تجزیه و تحلیل آثار گرافیک) در گودریدز : 4
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: مسعود سپهر
موضوع: هنر
ناشر: فاطمی
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1396
نوبت چاپ: 2
وزن: 214 گرم
تعداد صفحات: 140
قیمت: 28,000 تومان
شابک: 9789643188436
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • تجزیه و تحلیل آثار بصری زمینه‌های مشترکی در تمام رشته‌های هنرهای تجسمی دارد، ولی در ارتباط تصویری میزان ارتباط‌پذیری اثر با هدف یا موضوع تعیین شده، و توجه به شرایط عمومی مخاطب و رسانة مورد استفاده، بیش از سایر هنرها مورد توجه است.

  هدف اصلی از تجزیه و تحلیل هر اثر از نظر بصری، نوشتن یا صحبت کردن دربارة آن به شیوه‌ای است که اثر بهتر فهمیده شود. برای این کار، ابتدا باید اجزای مختلف کار را جداگانه دید. سپس ارتباط این اجزا با یکدیگر را توضیح داد. سرانجام، براساس آنچه مشاهده می‌شود و با توجه به خصوصیت‌های فرهنگی، اجتماعی، قومی و پرهیز از بیان مفاهیم کلی مثل «خلاق»، «خوب»، «بد»، «زیبا»، «زشت» و... ، باید میزان موفقیت آن اثر در ایجاد یک محیط بصری خاص برای انتقال اندیشه و پیام سنجیده شود؛ زیرا هدف اصلی از ارائة تحلیل، دیدن جایگاه آن در ارتباط تصویری است.

  در این کتاب سعی شده است به مهم‌ترین مباحث مورد نیاز تحلیل آثار گرافیک در ارتباط تصویری پرداخته شود، تا دانشجویان رشته‌های ارتباط تصویری در مقاطع مختلف و نیز عموم علاقه‌مندان بتوانند آن اثر را به‌طور واقع‌بینانه مورد تحلیل قرار دهند و سپس آن را به صورت نوشته یا مقاله‌ای مستند در کلاس درس یا سایر محافل ارائه کنند.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.