خشکسالی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب خشکسالی در گودریدز : 3٫59
عنوان اصلی : The Drought
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: جی.جی.بالارد
مترجم: علی‌اصغر بهرامی
موضوع: داستان جهان
ناشر: چشمه
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1397
نوبت چاپ: 2
وزن: 236 گرم
تعداد صفحات: 260
قیمت: 34,000 تومان
شابک: 9786002294449
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • جیمز گراهام بالارد را جادوگرِ اعظم داستان‌نویسی لقب داده‌اند. مردی با ذهنی پیچیده و مملو از نگرانی برای جنون انسان، جنونی که بسیاری از رمان‌های او را وارد فضاهای آخرالزمانی کرده است، از جمله رمانِ مشهور خشکسالی‌اش را. نویسنده رمان را در سال ۱۹۶۵ منتشر کرد.
  رمانی پرماجرا و نفس‌گیر دربارهٔ خشک شدن کرهٔ زمین و مرگِ آب، چیزی مثل آخرین روزهای حیات و تلاشِ قهرمان‌ها و آدم‌ها برای نگه داشتنِ این حیات. برای همین قصه‌ای در رمان اجرا می‌شود که از یک‌سو پا در پیش‌گویی‌های عذاب‌آلود کتاب مقدس دارد و از سویی دیگر هراسِ بالارد از آیندهٔ بشر و خشونتی که بینِ این انسان‌ها وجود دارد، امید،ِ بالارد به پیروزی انسان در واپسین لحظات یک رمانِ درخشان ساخته است.
  نویسندهٔ رمان‌های تصادف و برج و امپراتوری خورشید در این رمان درامِ خود را بر پایهٔ انهدام قرار می‌دهد، انهدامی که همه گیر است و در بطنِ آن انسان ایستاده است. بالارد همواره دغدغهٔ سقوطِ انسان و تبدیلش به موجودی وحشی و مجنون را داشت، امری که به تدریج رخ می‌دهد اما وقتی اتفاق بیفتد همه را می‌سوزاند.
  خشکسالی با این منش یکی از روایی‌ترین و ساده‌خوان‌ترین رمان‌های جی.‌جی.‌بالارد نیز محسوب می‌شود، نابغه‌ای که همیشه می‌تواند در ناکجاآبادش مخاطب را غافلگیر کند.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.