کافه اروپا

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب کافه اروپا در گودریدز : 3٫89
عنوان اصلی : Cafe Europa
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: اسلاونکا دراکولیچ
مترجم: نازنین دیهیمی
موضوع: جامعه‌شناسی
ناشر: گمان
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1397
نوبت چاپ: 6
وزن: 191 گرم
تعداد صفحات: 252
قیمت: 48,000 تومان
شابک: 9786007289068
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • کافه اروپا نوشته ی اسلاونکا دراکولیچ است که نازنین دیهیمی آن را به فارسی ترجمه کرده است. توسط گمان در سال 1394 و 300 صفحه به بازار عرضه شده است.

  فلسفه فقط رشته دانشگاهی نیست که در دانشگاه خوانده شود. فلسفه به همه تعلق دارد و همه ما از کودکی سوالاتی طرح میکنیم که جنبه فلسفی آشکاری دارند. این سوال ها و پاسخ های آن ها «راه زندگی» هرکس را معین میکنند. این مجموعه به مسائلی فلسفی از همین دست می پردازد که همه ما به نوعی در زندگی با آن مواجهیم، از سوال های کلی نظیر «معنای زندگی» و «خوشبختی» گرفته تا مسائل جزئی تر نظیر درد، بخشودن، ترس، ملال، حسد، عشق، جاودانگی و..زبان این کتاب ها فنی نیست و همگان میتوانند آن ها را بخوانند.
  در کشورهای اروپای شرقی تفاوت بین «ما» و «من» بسیار فراتر از تفاوتی صرفا در دستور زبان است. من همراه این «ما» بزرگ شدم. در مهد کودک، در مدرسه، سرکار. با گوش دادم به سخنرانی سیاستمدارانی که میگفتند: «رفقا، ما وظیفه داریم...» و ما رفیق ها همان کارهایی را میکردیم که به ما میگفتند. فردی که از یک جامعه توتالیتر بیرون می آید با «نه» گفتن است که مسئولیت فردی و ابتکار عمل را می آموزد. و این راه با گفتن «من» شروع میشود. با اندیشیدن در قالب «من» و عمل کردن در قالب «من» هم در محیط خصوصی وهم در ملا عام، «ما» به معنی ترس، تسلیم و سر فرود آوردن است. به معنای جمعیتی ملتهب و یک نفر که برای سرنوشتشان تصمیم میگیرد. «من» به عکس، یعنی دادن فرصتی به فردیت و دموکراسی.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.