اضطراب منزلت

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب اضطراب منزلت در گودریدز : 3٫91
عنوان اصلی : Status Anxiety
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: آلن دوباتن
مترجم: زهرا باختری
موضوع: روان‌شناسی
ناشر: چترنگ
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 6
وزن: 215 گرم
تعداد صفحات: 238
قیمت: 55,000 تومان
شابک: 9786008066927
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • "بهای سنگینی داده‌ایم تا از اجداد بدوی مان پیشی بگیریم و آن بها اضطراب همیشگی است. اضطراب از اینکه هنوز با آن که می‌خواهیم باشیم خیلی فاصله داریم."
  در این اثر آلن دوباتن به اضطرابی جهان شمول می‌پردازد که به ندرت آشکارا از آن صحبت می‌شود: نگرانی از اینکه دیگران دربارۀ ما چه فکر می‌کنند. آیا بر اساس قضاوت‌های آن‌ها ما فردی موفق هستیم یا شکست خورده، برنده‌ایم یا بازنده.
  اهمیت بسیار بالای جایگاه اجتماعی دلیلی بسیار ساده دارد: بیشتر مردم رفتارشان با دیگران را با توجه به جایگاه اجتماعی‌شان تنظیم می‌کنند. آلن دوباتن با استفاده از آثار فیلسوفان، هنرمندان و نویسندگان ریشه‌های اضطراب منزلت را بررسی می‌کند. سپس راهکارهای هوشمندانه‌ای را که افراد برای سرکوبی نگرانی‌هایشان در مسیر جستجوی خوشبختی پیش گرفته‌اند مطرح می‌کند.
  «اگر از فکر شکست مضطرب می‌شویم، به این دلیل است که موفقیت تنها محرک واقعی جهان است تا حسن نیتش را به ما ارزانی کند. پیوند خانوادگی، دوستی یا جذابیت جنسی شاید گاهی محرک‌های مادی را غیر ضروری جلوه دهند، ولی فقط یک مثبت اندیش بی عقل می‌تواند برای تامین همیشگی نیازهایش بر این عوامل تکیه کند. انسان‌ها بدون اینکه دلایل قوی برای لبخند زدن داشته باشند به ندرت لبخند می‌زنند.»

 • معرفی و نقد این کتاب
 • ویژگی‌های کتاب
 • درباره‌ی پدید‌آورنده
 • آلن دوباتن

  اَلَن دو باتن یک نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون ساکن بریتانیا است کتاب‌های او موضوعات مختلفی را به شیوه‌ای فلسفی با تأکید بر ارتباط آن با زندگی روزمره بررسی می‌کند در سال ۲۰۰۸ او یکی از اعضای هیئت مؤسس یک سازمان جدید آموزشی با نام مدرسه زندگی بود دو باتن دوره دکتری فلسفه را در دانشگاه هاروارد آغاز کرد ولی برای نوشتن کتب فلسفی به زبان ساده، آن را نیمه کاره رها کرد مهم‌ترین کتب الن دو باتن، تسلی بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر و پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، نام دارند

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.