سرما نخوری کوتی کوتی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب سرما نخوری کوتی کوتی در گودریدز : 3٫65
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: فرهاد حسن زاده
موضوع: داستان کودک
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان‏‫
بازه سنی: ۳ ـ ۵ سال
زبان: فارسی
قطع: خشتی
نوع جلد: شومیز
قیمت: 12,000 تومان
شابک: 9789643918132
 • وضعیت: قابل تهیه
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • (کتاب دوم)

  زندگی روزمره هر کودکی رخ می‌دهد. برای نمونه خودش را به بیماری می‌زند تا مدرسه نرود ولی دستش رو می‌شود یا زمانی که تب می‌کند و پدر ناچار می‌شود سر کار نرود تا با کمک هم پاهای او را پاشویه کنند... .

  داستان‌ها تمثیلی است و هم موجب خنده و سرگرمی کودکان می‌شوند و هم حاوی نکته‌های تربیتی است.

  شاید خیلی‌ها با دیدن ظاهر چندش‌آور یک هزارپا، رو ترش کنند و پا به فرار بگذارند؛ اما این هزارپا با همه‌ی هزارپاهای دنیا فرق دارد. یک هزارپای کوچولوی بامزه که کلی داستان دارد، می‌شود با داستان‌هایش سرگرم شد، با داستان‌هایش خندید و حسابی دوستش داشت.

   

  این هزارپا برای خودش اسمی دارد؛ کوتی‌کوتی. کمی لوس است و اولین واکنشش برای هر مشکلی اشک ریختن است؛ آن هم لیوان لیوان. کوتی‌کوتی درعین حال که بازیگوش است، کنجکاو هم هست و به دنبال پاسخ برای پرسش‌های کودکانه است. مثل روزی که برگ زردی پیدا می‌کند و به مدرسه می‌برد تا از آموزگارش دلیل زردی برگ را بپرسد.

   

  کودک است و خواهش‌های کودکانه‌ای دارد. فکرش را بکنید! کفش اسکیت برای هزارپا، چه هزینه‌ای را روی دست مادر و پدرش خواهد گذاشت؟ اما همیشه این طور هم نیست. پدربزرگ و مادربزرگ فکرهای خوبی دارند؛ طوری که نه سیخ بسوزد، نه کباب.

   

  می‌تواند خودش را به بیماری بزند و مدرسه نرود. او شماره‌های پاهایی را که درد می‌کند، حفظ است. خوشبختانه آن‌قدر پا دارد که همیشه می‌تواند پادرد داشته باشد! اما نیازی به این کار نیست. رادیو اعلام کرده است به دلیل آمدن برف، مدرسه‌ها تعطیل است و او به پاهایش برای برف‌بازی نیاز دارد.

   

  کوتی‌کوتی همیشه پس از ناامید شدن و گریه کردن، به فکر چاره می‌افتد و راه‌حل مشکلش را پیدا می‌کند. البته کوتی‌کوتی برای حل کردن مشکلاتش تنها نیست، گاهی زمین و زمان و مادربزرگ و پدربزرگ هم به کمکش می‌آیند!

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.