تداوم و تحول در تاریخ میانه ایران

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب تداوم و تحول در تاریخ میانه ایران در گودریدز : 3٫68
عنوان اصلی : Continuity and Change in Medieval Persia: Aspects of Administrative, Economic, and Social History, 11th-14th Century
نوع کالا: درسی و دانشگاهی
پدید‌آورنده: آن لمبتن
مترجم: یعقوب آژند
ناشر: نشر نی
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1396
نوبت چاپ: 6
وزن: 680 گرم
تعداد صفحات: 470
قیمت: 68,000 تومان
شابک: 9789643120924
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • اهمیت نسبی «تداوم» و «تحول» در تاریخ ایران، در زمان‌ها و زمینه‌های مختلف متفاوت بوده است. در زمینه‌ی سیاسی، تهاجمات و تحول در حاکمیت تداوم را منقطع می‌ساخت و در زمینه‌ی امور دیوانی و اداری «تداوم» از ویژگی‌های چشمگیر بود که شکاف‌های سیاسی را پر می‌کرد.
  در کتاب تداوم و تحول در تاریخ میانه‌ی ایران مؤلف بر آن است که عناصر تداوم و تحول را در وجوه مختلف تاریخ سلجوقیات بزرگ، خوارزمشاهیان و ایلخانان نشان دهد. او عقیده دارد که نباید این دو عنصر را در تقابل و تباین شدید با یکدیگر قرار داد چون در سرتاسر دوره‌ی مورد بحث تداوم پایا وجود داشته است.
  آن لمبتن در این کتاب عناصر تداوم و تحول را در بعضی از نهادهای دیوانی، حقوقی و اقتصادی که کم و بیش با هم در ارتباط بوده‌اند را پی می‌گیرد و ترکیب‌بندی گروه‌هایی که بر این نهادها تسلط داشتند و عامل مهمی در تحول و تداوم به شمار می‌رفتند را ارزیابی می‌کند. هدف وی بررسی جنبه‌های محیطی است که در چارچوب آن انسان‌ها به دنبال حفظ و اشاعه‌ی حیات فرهنگی و معنوی خود در تاریخ میانه‌ی ایران بوده‌اند.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.