چنین گفت زرتشت ( همراه با ضمیمه)

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب چنین گفت زرتشت ( همراه با ضمیمه) در گودریدز : 3٫92
عنوان اصلی : Der Antichrist: Fluch auf das Christentum
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: فریدریش نیچه
مترجم: منوچهر اسدی
موضوع: فلسفه
ناشر: پرسش
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 4
وزن: 578 گرم
تعداد صفحات: 488
قیمت: 100,000 تومان
شابک: 9789648687125
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • بدون شک «دجال»او همان گونه که خود نیز می گوید کتابی است برای چشم باز کردن ، دوباره دیدن ، دوباره خواندن و به عبارتی بازسنجی تمامی ارزش هایی که سال های طولانی حقیقت می پنداشته ایم!
  نیچه تهدیدی را از جانب مسیحیت در می یابد ...تهدیدی که در مقابل ابر انسان نیچه قد علم میکند،رعب و وحشت می آفریند و تسلیم شدن در برابر آن،تباهی انسانیت را به همراه دارد! از دیدگاه او ، این تباهی گرفتار نوع آدمی میشود؛نظیر پاسکال –فیلسوف و ریاضی دان فرانسوی-که باور کرده بود خردش به دلیل گناه موروثی تباه شده است.در حالی که نیچه می پندارد که خود مسیحیت او را تباه کرده است!
  نیچه میکوشد در دجال خود،مقدمات بیگانگی انسان با خواسته ها و حقایق زندگی اش را به روشنی نشان دهد.او انسان را ترغیب می کند به این که به انسانی آفرینشگر و به عبارتی به انسانی ایده آل یا ((ابر انسان))تکامل یابد...خود را بسازد...ماهیت بخشد و از تباهی رها سازد.آدمی نیاز به ژرف نگری و چشمانی بیناتر برای رسیدن به ارزش های والای انسانی دارد اما...انسان امروزی تباهی را دریافته و با این حال تمام امور به همان روال گذشته است! و ....
  دجال را باید خواند...باید با نگرشی جدید زیست...زمان ، زمانِ بازسنجی تمامی ارزش هاست!

  عبارت دجال در عهد جدید چندین بار تنها در رساله یوحنا آمده‌است. و مقصود کسی است که با مسیح مقاومت یا ضدیت می‌کند. و مدعی آن باشد که خود در جای مسیح است.
  مسيحيت را دين ترحم مي‌نامند. ترحم در تضاد با تحريک‌هاي قدرت، بخشي ا ست که نيروي احساس زندگي را مي‌افزايد، يعني افسردگي مي‌آورد. با هر ترحمي نيرويي از دست مي‌رود. نگارنده اشاره مي‌کند که اخلاق و دين درمسيحيت هيچ وجه مشترکي با واقعيت ندارد، يکسره دلايلي کاملا ذهني و تاثيرات ذهني (گناه، رستگاري، رحمت، جزا و بخشش گناه) است و برآيندي است بين ماهيت‌هاي ذهني (خدا، ارواح، جان‌ها)، علوم طبيعي ذهني، روان شناسي ذهني و حکمت الهي ذهني. با اين مقدمه، نويسنده‌ي کتاب که آفريننده‌ي آثاري مهم و انديشه‌هاي وي داراي تفسيرهاي گوناگوني است و هم چنين موضوع آثار وي نقد اخلاق است و چندين اثر دراين زمينه عرضه کرده است، نوشتار حاضر را با هدف نقد مسيحيت و عرضه‌ي تعريفي صحيح از اصول مسيحيت تدوين کرده است. کتاب داراي شرح مفصلي درباره‌ي فريدريش ويلهلم نيچه است. سپس متن کتاب ذکر شده، پيش گفتار مترجم و پايان بخش کتاب «نيچه در آيينه انديشه‌ي ايرانيان» است .

 • درباره‌ی پدید‌آورنده
 • فریدریش نیچه

  فریدریش ویلهِلم نیچه (۱۵ اکتبر ۱۸۴۴–۲۵ اوت ۱۹۰۰) فیلسوف، شاعر، منتقد فرهنگی، آهنگساز و فیلولوژیست کلاسیک بزرگ آلمانی و استاد لاتین و یونانی بود که آثارش تأثیری عمیق بر فلسفه غرب و تاریخ اندیشهٔ مدرن بر جای گذاشته‌است در سال ۱۸۶۹ با ۲۴ سال سن، به کُرسی فیلولوژی کلاسیک در دانشگاه بازل دست یافت که جوان‌ترین فرد در نوع خود در تاریخ این دانشگاه به‌شمار می‌رود در سال ۱۸۷۹ به خاطر بیماری‌هایی که در تمام طول زندگی با او همراه بود، از سمت خود در دانشگاه بازل کناره‌گیری کرد و دههٔ بعدی زندگانی‌اش را به تکمیل هستهٔ اصلی آثار خود که تا پیش آن به نگارش درآورده بود، اختصاص داد او بیماری خود را موهبتی می‌داند که باعث زایش افکاری نو در وی شده‌است در سال ۱۸۸۹ در سن ۴۴ سالگی، قوای ذهنی‌اش را به طور کامل از دست داد و دچار فروپاشی کامل ذهنی گردید او سال‌های باقی‌مانده عمر را تحت مراقبت مادرش (تا زمان مرگ او در سال ۱۸۹۷) و پس از آن خواهرش الیزابت فورستر-نیچه گذراند و سرانجام در سال ۱۹۰۰ در گذشت

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.