جنگ‌هایی که دنیا را تغییر دادند

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب جنگ‌هایی که دنیا را تغییر دادند در گودریدز : 3٫53
عنوان اصلی : The wars that changed the world
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: چارلز مسنجر
مترجم: منوچهر پزشک
موضوع: تاریخ جهان
ناشر: ققنوس
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: سلفون
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 3
وزن: 680 گرم
تعداد صفحات: 312
قیمت: 42,000 تومان
شابک: 9786002780720
 • وضعیت: موجود
تحویل سفارش شما به پست و پیک، یک روز کاری پس از پرداخت
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • این کتاب نوشته یک افسر بازنشسته ارتش انگلستان است که حدود 25 جنگ بزرگ دنیا را در این کتاب گردآوری کرده است. جنگ‌های مورد نظر هم از سال 341 پیش از میلاد شروع می‌شوند و تا اسکندر، جنگ داخلی روم، جنگ مغول‌ها در چین، سقوط قسطنطنیه، جنگ‌های صلیبی، فتح مکزیک به دست اسپانیایی‌ها، فتح هند به دست بابر، جنگ داخلی ژاپن، جنگ 30 ساله اروپا، جنگ‌های استقلال آمریکا و ... پیش می‌آید. جنگ‌هایی که در این کتاب درباره‌شان نوشته شده است، به ترتیب تاریخ وقوعشان مرتب شده و مطالب کتاب هم به این ترتیب پیش می‌آید.

  نخستین نبرد این مجموعه یعنی جنگ بزرگ پلوپونزی از این جهت اهمیت دارد که سقوط آتن مقتدرترین دولتشهر یونان باستان را رقم زد. پیروزی‌های اسکندر مقدونی امپراتوری کوتاه‌مدتی ایجاد کرد، اما آن پیروزی‌ها برای این مهم شمرده می‌شوند که اروپاییان برای نخستین بار به آسیا دست پیدا کردند. نبرد نهایی جهان باستان، جنگی داخلی است که جمهوری رم را به امپراتوری تبدیل کرد.

  به این ترتیب اسامی جنگ‌ها و بخش‌های مختلف این کتاب عبارت است از: جنگ بزرگ پلوپونزی، پیروزی‌های اسکندر، جنگ داخلی روم، مبارزه شارل مارتل با مورها، جنگ صلیبی هفتم، سرنگونی مغول در چین به دست دولت مینگ، قسطنطنیه، فتح مکزیک به دست اسپانیا، فتح هندوستان به دست بابر، جنگ‌های داخلی ژاپن، جنگ سی‌ساله، جنگ هفت‌ساله، جنگ استقلال آمریکا، انقلاب و نبردهای ناپلئون، مبارزه آزادیخوانه بولیوار و سان مارتین، جنگ داخلی آمریکا، جنگ فرانسه - پروس، جنگ روسیه - ژاپن، جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم، جنگ داخلی چین، جنگ سرد، ویتنام، جنگ شش‌روزه و جنگ با تروریسم.

 • معرفی و نقد این کتاب
 • ویژگی‌های کتاب
 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.