تئوری بنیادی موسیقی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب تئوری بنیادی موسیقی در گودریدز : 0
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: پرویز منصوری
موضوع: هنر
ناشر: کارنامه
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1399
نوبت چاپ: 71
وزن: 436 گرم
تعداد صفحات: 324
قیمت: 87,000 تومان
شابک: 9789644310072
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • "تئوری بنیادی موسیقی" عنوان کتابی است از موسیقی‌دان و منتقد نامدار موسیقی ایران، "پرویز منصوری" که تاکنون بارها مورد تجدید چاپ قرارگرفته است. این کتاب یکی از جامع‌ترین منابع موجود جهت آموزش تئوریکال موسیقی است که به دست یکی از بزرگ‌ترین مدرسان تئوری موسیقی به رشتهٔ تحریر درآمده است. "پرویز منصوری" سال‌ها در کسوت استادی هنرستان‌های موسیقی در شهر تهران فعالیت می‌نمود و از وی بالغ‌بر صد اثر در زمینه‌های مختلف موسیقی نظیر نقد، آموزش، جامعه‌شناسی و سازشناسی به‌جامانده است و کتاب "تئوری بنیادی موسیقی" در زمرهٔ بهترین آثار اوست. این کتاب موفق شد تا در سال اول از دههٔ هفتاد شمسی، عنوان کتاب سال ایران را از آن خود کند.
  نگارنده قبل از آغاز بخش‌های اصلی کتاب که شامل دوازده فصل می‌باشد، اطلاعات مختصری از ویژگی‌های صدا از جهت موسیقیایی آن ارائه می‌کند و سپس فصل یکم با عنوان نشانه‌های اولیهٔ خط موسیقی آغاز می‌گیرد. در فصل‌های دوم تا دوازدهم کتاب "تئوری بنیادی موسیقی"، وزن و تاکید، گام و تونالیته، فاصله در دو بخش مجزا، قاعده‌های نت‌نویسی، حامل و تاریخچه‌اش، مدهای کلیسا، وزن‌هایی که به نسبت دشوارتر هستند، تکمیل خط موسیقی و نشانه‌های دیگر، آکورد شناسی و سرآغاز هارمونی با جزییات کاربردی ذکر می‌شود. در پایان هر فصل تمرین‌هایی ارائه‌شده که به یادگیری بهتر تئوری‌های موسیقی کمک می‌کند و خواننده بامطالعهٔ "تئوری بنیادی موسیقی" مهم‌ترین نکات را از یکی از بهترین اساتید آموزش‌دهنده آن و در معقول‌ترین حجم ممکن دریافت می‌کند.

 • درباره‌ی پدید‌آورنده
 • پرویز منصوری

  پرویز منصوری (۱۳۰۳–۱۳۹۰) مدرس تئوری موسیقی و منتقد موسیقی بود کتاب «تئوری بنیادی موسیقی» مشهورترین اثر اوست که در سال ۱۳۷۱ به عنوان «کتاب سال» در ایران برگزیده شد پرویز منصوری سال‌ها استاد هنرستان‌های موسیقی در تهران بود و در سال‌های پس از انقلاب در اتریش زندگی می‌کرد از او صدها نوشتار در زمینه نقد موسیقی، جامعه‌شناسی موسیقی، سازشناسی و… به زبان پارسی منتشر شده‌است

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.