عادت‌های اتمی

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب عادت‌های اتمی در گودریدز : 4٫33
عنوان اصلی : Atomic Habits: An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones
عنوان اصلی : Atomic Habits: An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: جیمز کلیر
مترجم: هوشمند دهقان
موضوع: روان‌شناسی
ناشر: هورمزد
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1398
نوبت چاپ: 1
وزن: 427 گرم
تعداد صفحات: 331
شابک: 9786226010221
 • وضعیت: نا‌موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • چطور می‌توانید از این کتاب استفاده کنید
  نوال راویکانت، کارآفرین و سرمایه‌گذار معروف، گفته است: "برای نوشتن کتابی بزرگ، باید ابتدا خودتان آن کتاب را زندگی کنید." ایده‌هایی را که در اینجا اشاره کردم، در ابتدا خودم آموختم چون مجبور بودم که این ایده‌ها را زندگی کنم. مجبور بودم که به عادت‌های کوچک اتکا کنم تا از مصدومیتم بهبود یابم، تا در باشگاه قوی‌تر شوم، تا در زمین بیسبال عملکرد سطح بالایی داشته باشم، تا نویسنده شوم، تا کسب و کاری موفق راه بیندازم، و به زبان ساده، تا به بزرگسالی مسئول و پاسخ‌گو مبدّل بشوم.عادت‌های کوچک مرا یاری رساند تا قابلیتم را شکوفا سازم، و فرضم بر این است که شما نیز، با انتخاب این کتاب، قصد دارید که قابلیتتان را شکوفا سازید.
  ...
  شاکلة اصلی این کتاب، مدل چهار قدمی عادت‌‌ است – محرّک، اشتیاق، پاسخ و پاداش – و چهار قانون تغییر رفتار که از این قدم‌ها نشأت می‌گیرد. شاید خوانندگانی که با روانشناسی آشنایی دارند با دیدن برخی از این کلمات به یاد اصطلاح‌های شرطی‌سازی کنش‌گر بیفتند که نخستین بار در دهة 1930 اسکینر تحت عنوان "محرّک، پاسخ، پاداش" مطرح نمود و در سال‌های نزدیک‌تر، چارلز دوهیگ در کتاب قدرت عادت آنها را با عنوان "محرّک، روتین و پاداش" موسوم و معروف ساخت.
  ....
  عادت‌ها، اتم‌های سازندة زندگی ما است. هر اتم، واحدی بنیادی است که در بهبود و اصلاح کلی ما نقش دارد. در ابتدا، این روال‌های کوچک به نظر ناچیز می‌رسد، امّا به زودی آنها روی هم ساخته می‌شوند و توفیقات بزرگتری را به بار می‌آورند، و این توفیقات آنقدر تکثیر می‌شوند که تا حدّ زیادی بر هزینة سرمایه‌گذاری اولیه‌شان می‌چربند. عادات هم کوچکند و هم نیرومند. این است معنای عادت‌های اتمی – تمرینی مرتّب یا روالی که هم کوچک است و به آسانی انجام می‌شود، و هم سرچشمة نیرویی باورنکردنی است؛ چون عادات جزیی از سیستم رشد مرکّب و تشدیدشونده‌اند.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.