موفق‌سازها

 • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب موفق‌سازها در گودریدز : 4٫04
عنوان اصلی : Hope in the Dark
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: درک تامسون
مترجم: سینا بحیرایی
موضوع: جامعه‌شناسی
ناشر: مهرگان خرد
بازه سنی: بزرگسالان
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1397
نوبت چاپ: 1
وزن: 430 گرم
تعداد صفحات: 404
قیمت: 45,000 تومان
شابک: 9786008067443
 • وضعیت: موجود
پیوند کوتاه:
 • درباره‌ی کتاب
 • نویسنده در این کتاب امید را تعهد به عمل در دنیایی می‌داند که آینده‌اش نامعلوم است. او با اتکا بر دهه‌ها کنش‌گری و مطالعه‌ی تاریخ فرهنگی، سیاسی و زیست‌محیطی استدلال می‌کند که جنبش‌ها به پیروزی‌های دوران‌سازی دست‌یافته‌اند که اغلب از قلم افتاده است و عواقب مثبت اعمال ما را نمی‌توان همیشه فوراً ارزیابی کرد.

  ربه‌کا سولنیت با روایت‌های تاریخی از دوران معاصر این ایده را مطرح می‌کند که همواره راه برون‌رفت از بحران‌ها حفظ امید است، امید هم به عنوان راهکار و هم به عنوان روش نه تنها در مبارزات و جنبش‌های اجتماعی بلکه در لحظه لحظۀ زندگی. او معتقد است قدرتمندان همواره در تلاشند که دنیای پیش رو را تیره و تار نمایش دهند و این‌گونه مردم را از بهبود شرایط ناامید کنند.

  به اعتقاد سولنیت ” امید یک در نیست، بلکه این احساس است که شاید جایی دری وجود داشته باشد، راهی برای خروج از مشکلات لحظه‌ی کنونی حتی پیش از آن‌که آن راه را بیابیم یا دنبال کنیم.”

  ربه‌کا سولنیت نویسنده، مورخ و کنش‌گر، هجده کتاب درباره‌ی محیط زیست، مناظر، اجتماع، هنر، سیاست، امید و حافظه نوشته است، از جمله کتاب‌های راهنمایی برای گم شدن؛ سفردوستی؛ تاریخچه‌ی راه رفتن؛ و غرب وحشی تکنولوژیک (که به خاطرش جایزه‌ی گوگنهایم، جایزه‌ی حلقه‌ی منتقدان کتاب ملی و جایزه‌ی ادبی لنان را دریافت کرد). او سرمقاله‌نویس و نویسنده‌ی همکار هارپرز و گاردین است.

 • برچسب‌ها

نظرات کاربران

  تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

   این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


   با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.