تعطیلات پایان هفته در گواتمالا

  • امتیاز این کتاب در امتیاز کتاب تعطیلات پایان هفته در گواتمالا در گودریدز : 3٫68
عنوان اصلی : Weekend en Guatemala
نوع کالا: عمومی
پدید‌آورنده: میگل آنخل آستوریاس
مترجم: زهرا خانلری
موضوع: مجموعه داستان جهان
ناشر: توس
بازه سنی: بزرگسالان
زبان: فارسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال انتشار: 1387
نوبت چاپ: 2
وزن: 320 گرم
تعداد صفحات: 264
قیمت: 15,000 تومان
شابک: 9789643152994
  • وضعیت: موجود
تحویل سفارش شما به پست و پیک، یک روز کاری پس از پرداخت
پیوند کوتاه:
  • درباره‌ی کتاب
  • این کتاب مجموعه نماهای رنگارنگی است از نمایشنامه‌ای غم‌انگیر: انقلابی فاشیستی که با پشتیبانی امریکا و پیش از همه برای حفظ منافع خصوصی امریکا، رژیم دموکراتیکی را سرنگون می‌کند که از چند سال پیش برای کشاورزان گواتمالائی فراوانی و نعمت به همراه داشته است.

    آن که می‌خواهد سگش را بکشد، او را به بیماری هاری متهم می‌کند. آن کس هم که می‌خواهد علیه اصلاحات عادلانه مبارزه کند، آن را به کمونیسم متهم می‌کند. میان دهقانان زمین‌هایی کاشته نشده را تقسیم کرده‌اند، اما دهقانان هم زمینها را از دست دادند و هم زندگی را. مشتی مردم مرتجع، گروهی مزدور، هواپیمایی تغییر شکل داده، به کشوری بلادفاع حمله می‌کنند. گروهبان مست امریکایی به جستجوی سلاحهائی می‌رود که با چتر نجات از آسمان به زمین افکنده می‌شود، پس همۀ آنها را در جاده کار می‌گذارد، اجسادی اردوگاه خود را عوض می‌کنند و به کار تبلیغات می‌آیند. بمب‌هایی از آسمان فرود می‌آیند و انهدام و ویرانی به بار می‌آورند برای مخالفت و انتقام. راهنمای سیاحان که ماشین گروهی جهانگرد امریکائی را با مسافران به پرتگاه می‌اندازد.

    کتاب مجموعه‌ای است تأثرآور و برانگیزندۀ خیال، خشن و ملایم که در آن هنر بزرگ میگل انخل آستوریاس یک بار دیگر در زیر نماهای بسیار رنگین خلق و خوی مردم گواتمالا را پیش چشم قرار می‌دهد. کتابی که همچون آتش سرخ می‌سوزاند و همۀ بیدادگری‌های جامعه‌ای ریاکار را در برابر تمدن اجدادی و بدوی قرار می‌دهد.

  • برچسب‌ها

نظرات کاربران

    تا‌کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

      کتاب‌های دیگر این پدید‌آورنده

      این کتاب‌ها هم برای شما جذاب خواهند بود


      با عضویت در خبرنامه کاواک از اخبار وبگاه و پیشنهادهای ویژه مطلع شوید.